5G to już za mało. Apple zatrudnia projektantów modemu 6G do iPhone'a

Apple szuka nowych pracowników. Wśród ogłoszeń znajdziemy jedno dotyczące osoby, która ma zająć się projektowaniem systemu komunikacji w sieci następnej generacji - 6G. Co ogłoszenie mówi nam o kolejnych generacjach iPhone'a? Kiedy Apple opracuje własny modem sieci 5G.

Sieć 5G jest z nami od nieco ponad dwóch lat, a najwięksi giganci technologiczni intensywnie pracują już nad rozwojem sieci telefonii komórkowej kolejnej generacji. Do internetu trafiło właśnie nowe ogłoszenie o pracę. Apple szuka specjalistów od sieci nowej generacji.

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

Mark Gurman przekazał, że w sieci pojawiła się oferta na stanowisko Wireless Research Systems Engineers.

Z opisu stanowiska pracy, wymagań i obowiązków wynika, że przyszła osoba zatrudniona jako Wireless Research Systems Engineers w Apple odpowiedzialna będzie za projektowanie i rozwój systemów komunikacji bezprzewodowej następnej generacji (6G) dla radiowych sieci dostępowych z uwzględnieniem warstw PHY/MAC/L2/L3.

Oznacza to, że Apple przygotowuje się już do projektowania autorskich modemów sieci 6G.

Nowa oferta pracy wynika z faktu, że w listopadzie ubiegłego roku Apple dołączył do Next G Alliance - stowarzyszenia, które koncentruje firmy technologiczne w celu rozwoju technologii sieci 6G. Mark Gurmann z Bloomberga zakłada, że sieć nowej generacji może być nawet 100 krotnie wydajniejsza od piekielnie szybkiego już 5G.

Czy to oznacza, że sieć 5G niedługo zostanie zatopioną przez 6G? Z pewnością nie. Nowa sieć pojawi się na rynku najwcześniej za kilka lat. W chwili obecnej nie ma jeszcze żadnych standardów, dokumentacji technicznej, ani tym bardziej prototypowych urządzeń. Kolejne generacje iPhone'a z pewnością otrzymają "jedynie" modem sieci 5G.

Zapoznaj się najnowszymi informacjami o iPhone 13.

Źródło: imore.com