5G w Twoim iPhone 12 jest wolne? Spokojnie wystarczy zakup iPhone 13

Apple dojrzało do implementacji modemu Sub 6GHz oraz mmWave w kolejnych modelach iPhone'a. Niestety posiadacze europejskich modeli iPhone'a 12 nadal będą mieli "wolne" 5G.

W sieci mało mówi się o tym, że w Europie Apple sprzedaje inne modele iPhone'a 12. Firma postanowiła zaoszczędzić kilka dolarów na każdym egzemplarzu i wykorzystała wolniejszy modem, który nie obsługuje sieci w technologii mmWave.

Amerykański egzemplarz iPhone 12 Pro z dodatkową anteną umieszczoną w ramce

Amerykański egzemplarz iPhone 12 Pro z dodatkową anteną umieszczoną w ramce

W praktyce na boku iPhone'a 12 kupionego w naszym kraju nie znajdziemy dodatkowej anteny, która widoczna była podczas prezentacji nowych modeli.

Zobacz również:

Najnowsze plotki potwierdzają nasze przewidywania z zeszłego roku. iPhone 13 zaoferuje modem kompatybilny z sieciami mmWave oraz Sub-6GHz niezależnie od miejsca zakupu.

Poza informacją o nowym modemie potwierdzone zostały wcześniejsze plotki. iPhone 13 w wersji Pro/Pro Max otrzyma 120 Hz ekran ProMotion. Każdy model dostanie mniejsze wycięcie w ekranie, lepszy system chłodzenia z komorą parową, mniejsze akumulatory oraz 1 TB wersję pojemnościowa.

Informację o obecności nowego modemu sieci 5G w standardzie mmWave i Sub-6Ghz przekazał znany analityk Ming Chi-Kuo.

Apple wykorzysta modem Qualcomm X60, który pozwoli osiągnąć większe transfery danych w porównaniu do modemu X55 z iPhone 12.

iPhone 13 może być ostatnim smartfonem od Apple wyposażonym w modem firmy trzeciej. Apple wykupiło część Intela zajmującą się modemami sieci komórkowej i opracowuje własne produkty.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: neowin.net