5MP CCD w nowym aparacie Sony

DSC-F707 zaprezentowany w tym tygodniu przez firmę Sony wyposażony został w 5 MP matrycę CCD, dzięki czemu pozwala na robienie zdjęć z rozdzielczością 2560 x 1720.

CyberShot DSC-F707 to najnowszy aparat cyfrowy w ofercie Sony, który jako pierwszy wyposażony został w matrycę CCD (charge coupled device) z 5 milionami punktów pozwalając tym samym na wykonywanie fotografii przy maksymalnej rozdzielczości 2560x1720 pikseli i robienie 5x zbliżeń optycznych korzystając z soczewek Carl Zeiss Vario Sonnar. Dodatkowo aparat wyposażony został w dwa wyświetlacze LCD - jeden 8 calowy montowany tradycyjnie z tyłu, a drugi na wysokości wizjera, który pełni rolę elektronicznego menu.

Cyber-shot DSCF707 oferuje również przyszłym nabywcom opcję Hologram AF czyli specjalnie zaprojektowany przez Sony system laserowego ustawiania ostrości przy robieniu zdjęć obiektów słabo wyrazistych w ciemnościach. Urządzenie kieruje widzialny laserowy wzór holograficzny na obiekt docelowy tak, że aparat jest w stanie wykryć różnicę pomiędzy krawędzią laserowego wzoru, a samym obiektem. Ponadto mamy możliwość fotografowania przy minimalnym lub zerowym oświetleniu korzystając przy tym z trybu NightShot i NightFraming skutecznie ułatwiającym wybór określonego kadru w ciemności i automatycznie dobierającym intensywność lampy błyskowej. Według informacji producenta, DSC-F707 wyposażony został również w Clear Color NR, narzędzie redukujące wszelkie 'szumy' powstające w trakcie przetwarzania kolorowego sygnału (funkcja przydatna kiedy fotografowany obraz posiada duże obszary o jednakowych kolorach) oraz funkcję Slow Shutter NR zapobiegającą zniekształceniom powstającym na bardzo czułej matrycy CCD podczas długich czasów naświetlania. Aparat najpierw zapisuje wybrany obraz, a następnie zamyka przesłonę irysową (wycinkową) przechwytując w tym czasie czarną klatkę - warstwę z 'szumami' matrycy. Ostatnim etapem jest odseparowanie warstwy zniekształconej od pierwotnego obrazka w celu uzyskania 'czystego' zdjęcia.

Fotografie wykonane za pomocą DSC-F707 przechowywane są na 16 MB karcie Memory Stick i zapisywane mogą być w formacie JPEG lub TIFF wraz z dodanymi komentarzami głosowymi lub tekstowymi. Dodatkowo mamy możliwość zapisywania sekwencji wideo w formacie MPEG-HQ lub MPEG-EX oraz animowanych gifów. Najnowszy aparat Sony kosztuje 1000 USD i sprzedawany jest w zestawie wraz z baterią InfoLithium M, zasilaczem sieciowy pełniącym rolę ładowarki, kablem A/V i USB, osłoną soczewek i kartą Memory Stick.

http://www.sony.com


Zobacz również