6 darmowych gier Sudoku

Prezentujemy kilka programów umożliwiających rozwiązywanie Sudoku. Część aplikacji daje możliwość wprowadzania własnych łamigłówek, a następnie ich drukowanie.

Sudoku to popularna japońska łamigłówka posiadająca dosyć proste zasady. Rozwiązywanie polega na wpisywaniu w wydzielone pola kwadratu liczb od 1 do 9 w taki sposób, by żadna z nich się nie powtarzała w danym rzędzie, kolumnie czy kwadracie 3x3. Cała plansza posiada wielkość 9 na 9.

Dzisiejsza wersja Sudoku powstała w latach osiemdziesiątych Japonii. Popularność na świecie łamigłówka zyskała jednak dopiero po roku 2000. Stało się to dzięki publikowaniu plansz w różnych gazetach. Prezentowane przez nas programy umożliwiają nam generowanie plansz o różnych stopniach trudności.

Część aplikacji pozwala na tworzenie własnych łamigłówek lub wprowadzanie plansz zawartych np. w gazetach. Następnie możemy przygotowane przez nas Sudoku wydrukować lub rozwiązywać na komputerze. Dla niektórych sporą zaleta programów będą różnego rodzaju podpowiedzi.

mario'sudoku

mario'sudoku umożliwia nam rozwiązywanie Sudoku wygenerowanego przez komputer. Mamy dwie możliwości wyboru poziomu trudności. Pierwszy z nich polega na wskazaniu jednego z leveli: easy, medium, difficult oraz diabolical. Drugi natomiast sprowadza się do wybrania ile pól ma być wypełnionych na początku rozgrywki.

mario'sudoku posiada opcję podpowiedzi, cofania oraz natychmiastowego rozwiązania. Mamy również możliwość ustawienia, w jaki sposób będziemy wprowadzali liczby. Można wpisywać je z klawiatury lub wybierać z rozwijającej się listy po kliknięciu myszką w jedno z pól. Dużą zaletą programu jest brak potrzeby instalowania go na dysku.

Zapraszamy do pobrania: mario'sudoku a0.0.0.4.

Isanaki Sudoku

Isanaki Sudoku to kolejny ciekawy program do Sudoku. Daje nam on możliwość zarówno generowania łamigłówek przez komputerem, jak i wpisywania własnych układów, a nastepnie ich drukowania. Aplikacja może tworzyć Sudoku na sześciu poziomach trudności. Gracz ma również możliwość spróbowania swoich sił w Wodorku, gdzie zamiast cyfr pojawiają się litery.

Isanaki Sudoku oprócz standardowej planszy oferuje nam rozgrywkę na polu 16 na 16. Program posiada wiele możliwości zindywidualizowanie wyglądu (np. kolor pól na planszy). Dostępny jest również szereg opcji ułatwiających rozgrywkę np. podpowiedzi, wskazywanie błędów itp. Aplikacja nie wymaga instalacji na dysku.

Pobierz: Isanaki Sudoku 2.6b.

Zudoku

Zudoku to dosyć prosta aplikacja umożliwiająca rozwiązywanie popularnej japońskiej łamigłówki. Program może generować Sudoku na sześciu poziomach trudności (od Trivial do Unlimited). Możliwe jest również stworzenie własnego układu, a następnie wydrukowanie go.

Zudoku posiada opcję pokazywania możliwych ruchów oraz natychmiastowego rozwiązania. Cyfry wprowadzamy dzięki rozwijanej liście pojawiającej się po kliknięciu w pole lewym klawiszem myszy. W sytuacji, gdy wpiszemy cyfrę, która jest już w danym kwadracie lub linii, zostanie ona zaznaczona na czerwono.

Zapraszamy do pobrania: Zudoku

.