6 dowodów na wyższość Galaxy S6 nad iPhonem 6...


Dostosowanie i personalizacja

Jedna z istotnych różnic pomiędzy iOS i Androidem oraz iPhone 6 i Galaxy S6 dotyczy zakresu możliwości zmian związanych z dostosowaniem funkcji i personalizacją platformy. Sprzęt Apple oczywiście pozwala na takie "zabawy", lecz w porównaniu z platformą Android/Galaxy S6 opcji tych jest zdecydowanie mniej (dopiero wraz z iOS w wersji 8 Apple zdecydowało się na udostępnienie użytkownikom możliwości skorzystania z klawiatur firm trzecich, które to rozwiązanie stanowiło nieodłączną część Androida od niepamiętnych czasów).

Ponadto również Samsung ma dla użytkowników interesujące propozycje. Jedną z nich z pewnością jest Samsung Theme Store, czyli sklep, który pozwoli użytkownikowi na pobranie skórek i zmianę wyglądu (grafika, ikony, interfejs) platformy systemowej. Obecnie co prawda oferta ta nie jest zbyt bogata, lecz w ciągu najbliższych miesięcy powinno się to zmienić.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Tryby oszczędzania energii

Wcześniej wspomniałem o bezprzewodowym ładowaniu. W tym obszarze godne uwagi są jednak również dwa tryby oszczędzania energii, które mogą pomóc w krytycznej sytuacji, gdy akumulator Galaxy S6 jest już na wyczerpaniu.

Pierwszy z nich, tryb oszczędzania energii, jest słabszy, lecz m.in. poprzez ograniczenie wydajności CPU, zmniejszenie jasności wyświetlacza oraz liczby wyświetlanych klatek na sekundę pozwala na wydłużenie czasu pracy na baterii (możemy automatycznie aktywować tryb oszczędzania energii, gdy bateria osiągnie zdefiniowany wcześniej poziom naładowania).

Drugi z trybów, bardzo niskiego zużycia energii, powoduje, że kolory są wyświetlane na ekranie jako odcienie szarości, zakres dostępnych aplikacji zostaje ograniczony wyłącznie do kluczowych i wybranych pozycji, gdy ekran jest wyłączony, transmisja danych przez połączenie komórkowe jest nieaktywna, funkcje Wi-Fi i Bluetooth są nieaktywne.

Selfie

Nie wykonuję tzw. selfie, lecz patrząc na ilość tego typu zdjęć zamieszczanych w Sieci oraz turystów szalejących z uchwytami selfie stick nie mogę nie zauważać, że dla wielu osób możliwość wykonywania jak najlepszej jakości autoportretów jest bardzo ważna. Pod tym względem przedni aparat Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge jest znacznie bardziej wydajny niż aparat iPhone'a 6.

Przede wszystkim chodzi tutaj o różnicę w oferowanych rozdzielczościach: 5 MP kontra 1,2 MP. Bardzo fajnie działa także funkcja Galaxy S6 pozwalająca na wykonanie selfie poprzez dotknięcie umieszczonego z tyłu panelu flash:

6 dowodów na wyższość Galaxy S6 nad iPhonem 6...

Dzięki temu nie poruszymy aparatem tak jak się to się może zdarzyć przy wykonywaniu selfie poprzez dotknięcie ekranu. Ponadto warto dodać, że przedni aparat w Galaxy S6 cechuje obiektyw o dużej jasności F1.9 (iPhone 6: F2.2) oraz możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 1440p, a nie 720p.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: