6 gier z Mario na upalny weekend

Nigdzie nie wyjeżdżasz w weekend? Nie musisz się nudzić. Proponujemy ci sześć gier z przygodami słynnego włoskiego hydraulika Mario.

Trudno w to uwierzyć, ale postać hydraulika Mario jest obecna na rynku gier już od 1983 r. Ta jedna z najsłynniejszych gier w historii (ponad 40 mln sprzedanych egzemplarzy) doczekała się mnóstwa przeróbek, nowych wersji, czy gier inspirowanych postacią Mario. Jego kariera rozpoczynała na się na konsolach Nintendo, żeby z czasem przenieść się także na pecety.

Proponujemy wam sześć gier z Mario na weekend - możecie pograć w wersję, w której Mario jest... gangsterem, albo zastępują go postacie z "South Parku". Sami zobaczcie!

1. Mario Forever

Gra Mario Forever jest platformową przeróbką Super Mario. W grze jest dostępnych wiele ciekawych i różnorodnych poziomów, w których kryje się mnóstwo wrogów - "mariomaniacy" będą mieli długie godziny zabawy. Ciekawostką jest fakt, że autorem gry jest Polak. Do pobrania jest pełna, darmowa wersja gry.

2. South Park Super Mario Bros 2.1

To naprawdę nietypowa wersja Mario: bohaterowie popularnej kreskówki South Park przenoszą się do świata Mario i muszą uratować Księżniczkę. South Park Super Mario Bros nie różni się bardzo od pierwowzoru, ale przede wszystkim gramy innym bohaterem i pojawia się sporo czarnego humoru znanego z South Parku. Do dyspozycji gracza jest mnóstwo plansz podzielonych na kilkanaście światów. Gra jest całkowicie darmowa.

3. Super Mario Flash 1.0

Ta wersja gry jest podobna do pierwowzoru. Celem gracza w Super Mario Flash jest jak najszybsze ukończenie wszystkich poziomów z jak największym dorobkiem punktowym. Musimy jedynie na przeciwników oraz różnego rodzaju przepaście czy kolce umiejscowione na ziemi. Co ciekawe, w Super Mario Flash oprócz tradycyjnych złotych monet występują również diamenty warte dużo więcej niż tradycyjne skarby.

4. Gangster Mario 1.10

To bardzo nietypowa wersja gry Mario. W Gangster Mario dwaj bohaterowie: Mario oraz Luigi mają dość bycia hydraulikami i postanawiają zejść na złą drogę - zostają gangsterami. Chwytamy więc w rękę potężnego shotguna i likwidujemy dosłownie wszystko co napotkamy na naszej drodze. Do wyboru w Gangster Mario mamy aż trzy postacie (trzecim bratem sympatycznej dwójki okazuje się być sławny Mr. T), osiem unikalnych poziomów oraz trzy śmiercionośne bronie.

Atutem przygodówki Gangster Mario jest klimat, małe rozmiary pliku instalacyjnego oraz fakt, iż gra ta nie zabiera dużej ilości zasobów systemowych.

5. Super Mario War v2.2 - Build 13

Siedzicie sobie właśnie w czwórkę w domu. Nudzicie się, nie bardzo wiecie co robić. Z pomocą przyjdzie Super Mario War. Aplikacja pozwala na zabawę maksymalnie czterech osób na raz. Każdy z graczy steruje za pomocą tej samej klawiatury jedną postacią. Celem jest eliminacja przeciwnika. Klimatu rozgrywce nadaje kolorowa grafika utrzymana w stylu Nintendo. Prawdziwi fani Mario ucieszą się również faktem, iż Super Mario War obfituje w wiele elementów (bonusy, ulepszenia) znanych z klasycznych gier z Miario w roli głównej. I już się nie nudzicie!

6. Mario Arena 0.85

Idealny zabijacz czasu, gdy się nudzisz. Mario Arena to gra zręcznościowa. Nie jest platformówka, ale typowa gra do zabijania czasu... no i goombasów.

Mario Arena, w odróżnieniu od np. Mario Forever, posiada tylko jedną planszę, na której spadają z nieba potwory. Jest ich naprawdę sporo, więc od sprawności palców i klawiatury zależy wszystko. Jeśli zatłuczesz goombasa z wyskoku dostaniesz specjalną premię. Podobnie punktowane są $multikill#, czyli naskoczenie bohaterem jednocześnie na kilka potworów. Gra posiada tryb jedno- lub dwuosobowy. Opcje są bardzo ubogie i ograniczają się do włączenia muzyki oraz trybu pełnoekranowego. Grafika w Mario Arena przywołuje na myśl tytuły z lat 80., ale dla miłośników starego Mario będzie to raczej zaleta, niżeli wada.