6-kanałowy Media-Tech

Zambra 5.1 MT340 to 6-kanałowy zestaw głośnikowy firmy Media-Tech, który zastąpił sprzedawany ze sporym powodzeniem zestaw Stacatto MT323. Jest to zarazem pierwszy w ofercie firmy zestaw zawierający dwudrożne kolumny satelitarne.

6-kanałowy Media-Tech

Cztery z nich (przód i tył) są dwudzielne, tzn. składają się niejako z dwóch połączonych równolegle głośników w niezależnych obudowach, które można obracać wokół wspólnej osi. Dzięki temu rozwiązaniu, można łatwiej dopasować możliwości zestawu do warunków akustycznych pomieszczenia. Obudowy głośników satelitarnych mają zaczepy umożliwiające montaż w pozycji wiszącej.

Drewniana kolumna basowa, z umieszczonym wewnątrz głośnikiem i otworem rezonansowym na dłuższym boku w niczym, zdaniem producenta, nie ustępuje takim samym głośnikom renomowanych producentów.

Wszystkimi głośnikami steruje zintegrowany kontroler muzyczny. Znajdujący się w nim wzmacniacz umożliwia indywidualne i zespołowe sterowanie poszczególnymi grupami głośników poprzez regulację ich głośności (przód, tył, głośnik centralny, głośnik basowy, master). Kontroler muzyczny został również wyposażony w funkcję ST/5.1, która - najprościej mówiąc - umożliwia rozprowadzenie sygnału wejściowego na wszystkie 6 kanałów dźwiękowych (głośników), nawet, jeżeli tym sygnałem jest dźwięk stereo lub quadro. Innymi słowy podłączając do zestawu stereofoniczny odtwarzacz CD, po włączeniu funkcji ST/5.1 uzyskamy dźwięk płynący nie tylko z przednich głośników, ale również z głośnika basowego, centralnego oraz głośników tylnych.

Kontroler jest wyposażony w 6 gniazd wejściowych typu cinch, dzięki czemu możliwe jest niezależne sterowanie każdym z kanałów np. przez dekoder cyfrowy lub rozszerzoną wersję karty SoundBlaster Live.

Parametry Media-Tech ZAMBRA 5.1 (dane producenta):

- Kolumny ekranowane magnetycznie

- Głośniki aktywne

- Moc 1500W PMPO

- Impedancja: 4Ω

- Pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz

- Subwoofer + 5 satelitów

- Drewniane pudło subwoofera

- Dwudrożne głośniki satelitarne

- Możliwość zawieszenia satelitów

- Zintegrowany kontroler muzyczny

- Niezależna regulacja poszczególnych grup głośników

- Zbiorowa regulacja głośności (master volume control)

- Symulacja dźwięku 6-kanałowego ze źródła 2- lub 4-kanałowego

Sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosi 349 PLN brutto.