6 najgorętszych gadżetów stycznia

Nie od dziś wiadomo, że azjaci przodują we wszelkich zastawieniach, obrazujących stosunek liczby normalnych obywateli do technofetyszystów. Dlatego czasami warto przyjrzeć sie co jest "trendy" w Japonii czy Korei Południowej. Zobaczcie, jakie gadżety są tam obecnie "na topie".

Telefon Samsung SPH-B5800

Telefon Samsung SPH-B5800

Telefon Samsung SPH-B5800

Najnowsze dziecko Samsunga to sprzedawany obecnie jedynie w Korei Południowej telefon. Urządzenie, oprócz standardowych funkcji "komórki" wyposażone jest w odbiornik GPS i możliwość wyświetlania bieżących informacji pomocnych w podróży. System aktualizuje się co pięć minut i podaje użytkownikowi najbardziej przydatne w danym momencie dane, takie jak informacje o korkach, namiary na najbliższe restauracje i bankomaty. Dodatkowo, telefon odbiera sygnał telewizyjny DMB. Oprócz tego, ma wszystko to, co powinien mieć nowoczesny telefon komórkowy - m.in. odtwarzacz MP3, słownik elektroniczny, przegladarkę dokumentów i e-maili, aparat cyfrowy (matryca 2 megapiksele). Cena urządzenia to około 600 USD ale póki co nie wiadomo, czy i kiedy będzie sprzedawane poza Koreą Południową.

Odtwarzacze multimedialne Toshiba Gigabeat V

Kolejny gadżet dostępny tylko w krajach azjatyckich (przede wszystkim w Japonii). Nowa seria odtwarzaczy Toshiby obejmuje modele V30E (z dyskiem 30GB) i V60E (z dyskiem 60GB). Urządzenia wyposażone są w duże, 3,5-calowe wyświetlacze o rozdzielczości 320x240 pikseli i potrafią odtwarzać szereg formatów plików (od MP3 i WMA9 po te zabezpieczone systemem DRM Microsoftu). Dodatkowo, odtwarzacze wyposażone są w tuner japońskiej mobilnej telewizji (w systemie OneSeg) z możliwością nagrywania wybranych programów. Cena tych "cacek" na japońskim rynku to około 420 USD za model z 30-gigabajtowym dyskiem i 500 USD za model z dyskiem 60 GB.

Panasonic ToughBook CF-19

Panasonic ToughBook CF-19

Panasonic Toughbook - laptop dla twardzieli

Urządzenie, które trafiło już na amerykański rynek i podbija serca wielbicieli odpornych na niemal wszystko komputerów przenośnych. Notebooki Panasonic Toughbook mogą wytrzymać upadek z 90 cm, są odporne na wstrząsy, zakurzenie i zamoczenie. Jedynym problemem może być cena - najsłabsze modele kosztują ok. 18 tys. zł bez VAT.

Odtwarzacz Samsung Yepp T9

Linia przenośnych odtwarzaczy muzycznych Samsunga - Yepp T9 - wzbogacona została o modele z 8 GB pamięci. To dwa razy więcej niż dotychczasowe topowe modele tego producenta. Standardowo wyposażono je w ekranik LCD (1,8 cala) oraz interfejs Bluetooth. Cena w Korei Południowej wynosi około 410 USD. Póki co, nie wiadomo, kiedy odtwarzacze trafią do sklepów w innych krajach ale plotka głosi, że stanie się to już niebawem.

Canon VB-C300

Canon VB-C300

Kamera sieciowa Canona

Urządzenie, którego nie ma jeszcze na azjatyckich rynkach, a już zrobiło się o nim głośno. VB-C300 to kamera, którą podłączamy bezpośrednio do złącza Ethernet, bez potrzeby wykorzystania komputera. Dodatkowo wyposażona jest w zoom optyczny 2.4x, autofokus oraz tryb pracy nocnej. Można do niej podłączyć czujniki ruchu oraz mikrofon - dzięki czemu strumieniować możemy nie tylko obraz, ale również dźwięk. Japończycy będą mogli kupić kamerę za około 1200 USD już w marcu - my prawdopodobnie kilka miesięcy później.

Telefony HSDPA

Technologia HSPDA dostępna jest od niedawna w Polsce, podobnie jak w Japonii. Na tamtejszym rynku, jej wprowadzenie przez jednego z największych operatorów zbiegło się z premierą telefonów N902iX firmy NEC. Oprócz obsługi HSDPA wyposażone zostały one również w system DCMX pozwalający na dokonywanie opłat w wykorzystujących go sklepach. Niestety, system działa głównie w Japonii, więc sprowadzenie sobie tych telefonów nie ma raczej sensu. Chętnych zainteresuje jednak informacja, że ceny oscylują wokół 160 USD.


Zobacz również