6 urodziny Gadu-Gadu

Sześć lat temu, 15 sierpnia 2000 roku, powstał pierwszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu. Do dziś zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich aplikacji IM. Pierwszego dnia program pobrało 10 tysięcy użytkowników. Obecnie jest ich 6 milionów.

Od czasu swojej premiery program przeszedł długą drogę zmian. Obecnie zupełnie nie przypomina swojego pierwowzoru - możliwa jest komunikacja głosowa, rozmowy wideo, słuchanie radia internetowego, a wszyscy korzystający z aplikacji mogą spotykać się w społecznościowym portalu o nazwie Generacja Gadu-Gadu.

Dzisiaj nazwa Gadu-Gadu to jeden z symboli komunikacji w Internecie. Skrót GG jest powszechnie rozpoznawalny przez większość polskich internautów, pojawia się na wizytówkach i w oficjalnych danych kontaktowych. Gadu-Gadu stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek i trudno dziś spotkać osobę korzystającą z Internetu, która nie posiada własnego numeru GG.

Gadu-Gadu to przede wszystkim społeczność - mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu spółki Gadu-Gadu, tworzący komunikator od samego jego początku. - Użytkownicy komunikują się między sobą prywatnie i zawodowo, dzielą się swoimi sukcesami i problemami, szukają nowych znajomości i przyjaźni. Wielu z nich dzięki Gadu-Gadu zawarło małżeństwo.

Pobierz program

O historii Gadu-Gadu można przeczytaj tutaj.