600MB na minutę - tak wygląda nagrywanie wideo 8K w Galaxy S20

Po miesiącach oczekiwania znamy już całą rodzinę Samsung Galaxy S20. Jedną z cech tych smartfonów jest zapis wideo w 8K - ale jak się okazuje, trzeba przygotować dużo miejsca na karcie pamięci.

Smartfony z rodziny Samsung Galaxy S20 potrafią nagrywać klipy wideo w rozdzielczości 8K, czyli 7680x4320 pikseli. Jak się jednak okazuje, zajmuje to dużą ilość miejsca - każda minuta tego zapisu to 600MB. Model S20 ma 128GB pamięci bez możliwości rozszerzenia, w przypadku edycji S20+ (wersja 5G) oraz S20 Ultra dostępne są warianty ze 128, 256 oraz 512GB, a także opcja z kartą pamięci 1TB. Jeśli planuje się nagrywanie większych ilości filmików w 8K, trzeba mieć na uwadze, ile miejsca mogą zająć i w takiej sytuacji postawić na wersję z większą ilością pamięci. Należy też pamiętać, że telefony umożliwiają maksymalnie 5-minutowy zapis w 8K, a dostępne jest jedynie 24fps.

Samsung poinformował, że aparat umożliwia wykonywanie zdjęć 33Mpix prosto z zapisanych materiałów wideo. To bardzo wygodne rozwiązanie w wielu sytuacjach, np. jeśli chcesz wrzucić klip na YouTube i wstawić wybrany moment jako jego miniaturkę. Co prawda telewizory i monitory 8K nie są jeszcze powszechne, jednak oglądanie klipu wideo 8K na wyświetlaczu 4K sprawia, że próbkowanie jest lepsze i obraz zyskuje na głębi, ostrości oraz lepiej oddaje barwy. Dlatego nagrywać w 8K warto.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • DDR5 - wszystko co już wiemy o nowych pamięciach
  • Masz Galaxy S20? Przygotuj się na najgorsze!

Źródło: TechSpot