608 najlepszych programów - gadżety do Visty i Windows 7, kodeki, antywirusy

Wydanie specjalne PC World Extra 608 programów, które właśnie trafiło do kiosków i salonów prasowych, zawiera gigantyczny, ale dobrze przemyślany zbiór aplikacji użytkowych, programów ochronnych, gier, dodatków do Firefoksa, gadżetów do Windows Vista i Windows 7, a nawet szablonów stron WWW i grafik w postaci wektorowej. Specjalnie dla tego wydania stworzyliśmy także aplikację SuperDownloader, dzięki której bez problemu pobierzesz każdy film z serwisów YouTube, Wrzuta.pl czy Patrz.pl.


608 najlepszych programów - gadżety do Visty i Windows 7, kodeki, antywirusy

Zestaw 608 wybranych, sprawdzonych i dokładnie opisanych aplikacji

Programy, które znalazły się w wydaniu PC World Extra - 608 najlepszych aplikacji, nie zostały wybrane przypadkowo. Przeanalizowaliśmy aktywność internautów na stronach serwisu pcworld.pl, a zwłaszcza działu Download i wybraliśmy te darmowe programy, które były najczęściej pobierane i uzyskały najlepsze oceny użytkowników.

Potężny pakiet 608 aplikacji został podzielony na kilkanaście kategorii. Pierwszych pięć grup aplikacji, które zobaczysz po włożeniu płyty DVD do napędu ma specjalne przeznaczenie. Mają one służyć usprawnieniu pracy, optymalizacji działania systemu operacyjnego i zabezpieczeniu przed złośliwymi programami i atakami włamywaczy.

608 najlepszych programów - gadżety do Visty i Windows 7, kodeki, antywirusy

Gigantyczny zestaw klipartów wzbogaciliśmy o wyszukiwarkę połączoną z programem Inkscape

Jeżeli samodzielna instalacja kolejnych elementów pakietu ochronnego okaże się zbyt trudna, polecamy skorzystanie z aplikacji "Pełna ochrona w 60 sekund", którą można znaleźć wyłącznie na płytach DVD w PC World. To specjalne narzędzie, wykonujące szybką i cichą (bez monitowania użytkownika) instalację zestawu zapewniającego ochronę domowego komputera. Warto też sprawdzić aplikacje w grupie "20 antywkurzaczy". Zamieściliśmy w niej małe, proste, ale bardzo przydatne narzędzia usprawniające codzienną pracę.

Filmy bez kłopotów

608 najlepszych programów - gadżety do Visty i Windows 7, kodeki, antywirusy

Do pakietu szablonów stron WWW także dodaliśmy dedykowaną wyszukiwarkę.

Oddzielną kategorię poświęciliśmy odtwarzaniu filmów. Oglądanie filmów to, zaraz po przeglądaniu stron internetowych i używaniu komunikatorów, chyba najpopularniejsze dzisiaj zastosowanie komputera.

Mimo to wiele osób ma problemy z odtwarzaniem nietypowych formatów plików wideo i poprawnym skonfigurowaniem obsługi kodeków. Zestaw programów w tej grupie powinien rozwiązać problemy, a dodatkowo wewnątrz wydania opisaliśmy podstawową konfigurację FFDshow MPEG-4, uniwersalnego filtru dekodującego wideo.

608 czy 10527?

608 najlepszych programów - gadżety do Visty i Windows 7, kodeki, antywirusy

Program do pobierania filmów z YouTube, Wrzuta.pl i Patrz.pl, automatycznie konwertujący pobrane pliki do formatu AVI.

Po włożeniu krążka DVD z wydania specjalnego do napędu zobaczysz podzieloną na kategorie listę 608 aplikacji. Płyta zawiera jednak nie tylko aplikacje. Należy dodać jeszcze 50 najciekawszych gadżetów do Windows Vista i Windows 7, 12 najlepszych dodatków do przeglądarki Mozilla Firefox, a także 365 szablonów stron WWW - do dowolnego wykorzystania. Na koniec proponujemy jeszcze, w charakterze wisienki na torcie, pakiet 9500 klipartów, czyli grafik w postaci wektorowej.

Zestaw szablonów został wyposażony w napisaną specjalnie dla PC Worlda przeglądarkę, ułatwiającą wyszukiwanie i podgląd szablonu - na miniaturce lub w domyślnej przeglądarce. Przygotowaliśmy także wyszukiwarkę dla zestawu klipartów. Wystarczy wpisać poszukiwany ciąg znaków, a po chwili odnalezione grafiki można otworzyć w zintegrowanym z przeglądarką programie Inkscape.

Na krążku w PC World Extra 608 programów zamieściliśmy także ponad 50 gier! Są wśród nich pełne wersje klientów gier MMORPG, pełne wersje gier strategicznych (Warzone 2100, Conquest, P.U.R.E.), gry akcji (WolfTeam 2.88, Armagetron 0.2.8.1, Weave 3D czy Absolute Survival).

SuperDownloader 1.0.3

Ten program został napisany specjalnie na potrzeby tego wydania. Za pomocą tej aplikacji można szybko i wygodnie pobierać na dysk filmy z serwisów takich jak YouTube, Wrzuta czy Patrz.pl. Program pozwala stworzyć listę plików do pobrania (wystarczy wkleić adresy odpowiednich stron WWW) i automatycznie pobiera i zapisuje pliki we wskazane miejsce. Dodatkowo apliakcja potrafi dokonać konwersji zapisanego pliku FLV do formatu AVI, obsługiwanego przez większość odtwarzaczy. Program zawiera także opcję aktualizacji, dzięki czemu będzie działać nawet po zmianach wyświetlania wideo w obsługiwanych serwisach internetowych.

Uproszczoną wersję SuperDownloader 1.0.3 Lite, obsługującą wyłącznie serwis YouTube i pozbawioną możliwości aktualizacji można pobrać z naszego serwisu.

Pobierz SuperDownloader Lite 1.0.3.

Zobacz 608 najlepszych bezpłatnych programów.