64-bitowy Linux

Równolegle z wprowadzeniem przez AMD nowych procesorów Opteron, SuSE udostępni 64-bitową wersję swojej dystrybucji Linuksa. Suse Linux Enterprise Server 8 for AMD64 ma być wydajną i stabilną platformą przeznaczoną do zastosowań korporacyjnych.

SuSE zakończył również rozmowy z amerykańskimi integratorami, jak Appro, M&A Technology, Penguin Computing, Polywell Computers, PSSC Labs oraz Tempest Computers, którzy będą oferować systemy oparte na Opteronach i wyposażone w preinstalowaną wersję Suse Linux Enterprise Server 8.

64-bitowy Linux, nad którym SuSE wspólnie z AMD prowadził prace już od 2000 roku, oparty jest o standard przemysłowy Unitedlinux 1.0. System korzysta z kernela 2.4.19 z asynchroniczną obsługą wejścia/wyjścia, oferuje dostęp do pamięci z wykorzystaniem technologii Multipathing oraz potrafi obsługiwać do 600 twardych dysków. System jest bardzo skalowalny - może pracować w układach 64 procesorowych, wyposażonych nawet w 512 GB pamięci operacyjnej.

Suse zmierza sprzedawać Linux Enterprise Server 8 for AMD64 za 449 Euro. Użytkownik otrzyma 4 płyty CD, dokumentację oraz 12-miesięczny dostęp do pomocy technicznej.

Więcej informacji:

http://www.suse.de


Zobacz również