64-bitowy Windows XP dopiero w kwietniu?

Przystosowana do pracy z najnowszymi, 64-bitowymi procesorami AMD wersja systemu Windows XP prawdopodobnie udostępniona zostanie dopiero w kwietniu przyszłego roku - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze serwisu TheInquirer.net.

Microsoft ma już w swojej ofercie system przystosowany do pracy z procesorami Athlon 64 i Opteron - Windows Server 2003 64-Bit, który udostępniony został już we wrześniu. Co ciekawe, już wtedy koncern miał gotową wersję testową 64-bitowego Windowsa XP, co sugerowało, że system wkrótce zostanie udostępniony. Tak się jednak nie stało. Później spekulowano, że termin premiery Windows XP 64-Bit Edition to początek 2004 r., zaś teraz okazało się, że prawdopodobnie nastąpi to na początku drugiego kwartału 2004 r. (czyli w okolicach kwietnia).

Według informatorówhttp://TheInquirer.net , przyczyną kolejnego opóźnienia jest fakt, iż Microsoft intensywnie pracuje w tej chwili nad Service Packiem 2 dla Windows XP (zapowiadanym na początek przyszłego roku). Przedstawiciele koncernu nie potwierdzili jednak na razie tych doniesień.

Zobacz również:

  • Google ma konkurenta dla ChatGPT. Poznaj Barda