64 bity od AMD znowu opóźnione

Premiera długo oczekiwanych 64-bitowych procesorów AMD - desktopowego Athlona 64 oraz serwerowego Opterona najprawdopodobniej znowu zostanie przełożona na inny termin.

Początkowo układy te miały pojawić się w sprzedaży już minionej jesieni. Potem producent zapowiadał, że ich premiera nastąpi pod koniec roku, a masowa produkcja rozpocznie się na początku 2003 r. Jeszcze później AMD ponownie zmienił plany i twierdził, że pierwszy 64-bitowy procesor przeznaczony dla zwykłych użytkowników oraz jego serwerowy "starszy brat" trafią na rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obecnie Athlon 64 i Opteron zapowiadane są na przełom marca i kwietnia 2003 r.

Mając w pamięci tradycyjne już problemy AMD z rozpoczęciem masowej produkcji nowych generacji procesorów można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że we wspomnianym terminie nastąpi jedynie poinformowanie o dostępności nowych układów i dostarczenie próbek najbliższym partnerom koncernu. Same procesory pojawią się zaś w sprzedaży w bliżej na razie nieokreślonym terminie w drugim kwartale 2003. O ile oczywiście AMD nie napotka na kolejne problemy natury technologicznej...