7 dni z IDG.pl - Najnowszy odcinek już w sieci

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Szykuje się nam rewolucja w połączeniach komórkowych. Grupa Onet wraz z Rebtel Networks wprowadzają na polski rynek usługę Onet Rebtel, która może znacząco obniżyć koszty połączeń zagranicznych z telefonów komórkowych.

Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej zostały zdradzone szczegóły dotyczące nowej platformy cyfrowej, która ma konkurować z Polsatem Cyfrowym i Cyfrą +. Co ciekawe platforma spółki ITI Neovision jako pierwsza w Polsce zaoferuje swoim odbiorcom trzy kanały w standardzie High Definition.

Podróżowanie bez mapy, w szczególności w nieznanym nam terenie, może czasem utrudnić dotarcie do celu. Coraz częściej zamiast papierowych atlasów czy planów możemy już korzystać z cyfrowych map, które zawierają o wiele więcej pożytecznych informacji. Być może nie wszyscy wiedzą, ale cyfrowe mapy, stosowane w wielu urządzeniach do nawigacji powstają w Polsce. Ich producentem jest firma Tele Atlas Polska, część grupy Tele Atlas, która w tym tygodniu oficjalnie zainaugurowała działalność.

Po miesiącach zapowiedzi Microsoft w końcu zaprezentował przystawkę do konsoli Xbox 360 pozwalającą odtwarzać płyty HD DVD. Nie jest to jedyna nowość sprzętowa giganta z Redmond jaka została pokazana w ostatnim czasie. Znamy już bowiem szczegóły dotyczące konkurenta iPoda ze stajni Microsoftu - multimedialnego odtwarzacza Zune.

Te i więcej informacji w najnowszym odcinku telewizyjnego podsumowania tygodnia portalu IDG.pl.