7 dni z IDG.pl - najnowsze, telewizyjne podsumowanie tygodnia

"7 dni z IDG.pl" to cykliczny, telewizyjny program informacyjny portalu IDG.pl. Przedstawiamy w nim najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas mijającego tygodnia. W każdym odcinku znajdziecie informacje o tym co ciekawego zdarzyło się zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Niestety mijający tydzień zaczęliśmy od bardzo smutnej wiadomości. W poniedziałek (27.03.2006) opuścił nas najbardziej znany i utytułowany polski autor powieści science fiction - Stanisław Lem. Był ikoną polskiej fantastyki naukowej. Wielokrotnie nagradzany, zyskał międzynarodową sławę. Jego powieści przetłumaczono na 41 języków, a nakład wszystkich książek, wydanych na całym świecie, przekroczył 27 mln egzemplarzy.

W czwartek (30.03.2006) nasz kraj odwiedził Craig Barrett, szef rady nadzorczej Intela. W warszawskim centrum Expo XXI zaprezentował kluczowe dla Intela kierunki rozwoju, spotkał się z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a także odwiedził centrum badawcze Intela w Gdańsku. Barrett poinformował, że Intel planuje podwojenie liczby pracowników gdańskiego centrum badawczo-rozwojowego w ciągu najbliższych 3 lat.

Również w czwartek (30.03.2006) Microsoft przedstawił wyniki analizy przeprowadzonej grupie 1000 firm. Okazuje się, że regionami w Polsce, gdzie wykorzystanie audytu informatycznego jest największe są: województwo mazowieckie i śląskie. Najniższy wynik zanotowało województwo podkarpackie. Mieliśmy okazję porozmawiać z Krzysztofem Janiszewskim, zajmującym się w firmie Microsoft ochroną własności intelektualnej

Ponadto pokażemy wam jak wygląda nowa odsłona Full Spectrum Warrior, o podtytule Ten Hammers, oraz dowiecie się co nowego w Championship Manager 2006.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka "7 dni z IDG.pl"