7 faktów o Windows 7 - według Microsoftu, redakcji IDG.pl i internautów

System Windows 7 obchodził niedawno 1. urodziny. Producent postanowił uczcić ów jubileusz i przygotował zestawienie "7 faktów o Windows 7". Redakcja IDG.pl dokłada ze swojej strony własne spostrzeżenia na temat "siódemki". Nie zapomnieliśmy też o internautach i ich opiniach dotyczących następcy systemu Vista.


Zestawienie "7 faktów o Windows 7", jakie Microsoft rozsyłał do redakcji pism komputerowych kilka dni temu, pozwalamy sobie w skrócie przytoczyć poniżej. Zdecydowaliśmy się jednak nie pozostawiać go bez komentarza - z dwóch powodów. Po pierwsze, nie wszystkie fakty, które przedstawia koncern odnoszą się do samego systemu, ale również do produktów i usług mu towarzyszących. Po drugie, najważniejszymi recenzentami Windows 7 (jak zresztą każdego innego produktu) powinni być odbiorcy - czyli wy. Dlatego dajemy wam możliwość weryfikacji faktów odnośnie "siódemki", prezentowanych przez producenta.

7 faktów o Windows 7 wg Microsoftu

1. System, który odmienił świat IT.

Wg Microsoftu istotą sukcesu Windows 7 jest fakt, że dzięki mnogości ważnych funkcji w stu procentach odpowiada na potrzeby obecnych i przyszłych użytkowników. "Mobilność systemu oraz bezpieczeństwo, które zapewnia Windows 7 są funkcjami, bez których żaden współczesny użytkownik nie wyobraża sobie pracy na komputerze."

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

2. Integracja usług konsumenckich w "chmurze".

Dzięki usługom i aplikacjom takim jak Windows Live Essentials 2011 i poczta Hotmail użytkownicy "mogą kontaktować się wszędzie, z każdym i w dowolny sposób, łatwo otwierać, organizować i udostępniać swoje cyfrowe materiały oraz szybciej wykonywać więcej zadań na komputerach, w urządzeniach mobilnych i w chmurze."

3. Piękna Sieć - Windows Internet Explorer 9 beta.

Współpraca z Windows 7 pozwala przeglądarce Internet Explorer 9 beta "zmienić spojrzenie użytkowników na surfowanie w sieci." Jedną z funkcji programu jest m.in. przypinanie ulubionych stron do paska zadań - de facto zrównanie ich z aplikacjami

4. Darmowa ochrona antywirusowa dla każdego.

W Windows 7 umieszczono program antywirusowy Microsoft Security Essentials. Narzędzie jest "łatwe w obsłudze, zapewnia codzienne aktualizacje i działa w tle nie wpływa na pracę systemu operacyjnego."

5. Mobilność - dostęp do danych z każdego miejsca.

Funkcje sieciowe "siódemki" jak DirectAccess czy BranchCache ułatwiają pracę zdalną. Pierwsza z wymienionych ułatwia korzystanie z witryn internetowych i wewnętrznych folderów udostępnionych oraz zdalnie otwieranie dokumentów bez nawiązywania połączenia VPN (wirtualna sieć prywatna). Branch Cache to tworzenie lokalnej kopii danych i programów, udostępnianych np. przez serwer korporacyjny.

6. Eliminowanie zagrożeń dzięki udoskonalonym funkcjom bezpieczeństwa i kontroli.

Mowa o technologiach BitLocker (wewnętrzny moduł szyfrowania napędów, w tym dysków twardych, zewnętrznych USB i pendrive'ów) oraz AppLocker (jej zadaniem jest ochrona przed uruchamianiem nieautoryzowanych programów, które mogą być źródłem infekcji).

7. Usunięcie Polski z Listy 301.

Tzw. lista 301 jest opracowywanym co rok przez amerykański Departament Handlu rankingiem, na którym znajdują się państwa szczególnie zagrożone przestępczością intelektualną. Zawiera on dwie sekcje - "priority watch list" i "watch list" - wskazujące kraje borykające się w większym i mniejszym stopniu z piractwem. Polska, od wielu lat obecna na drugiej z list, została z niej w 2010 roku zdjęta.

Microsoft nie sprecyzował jednak, dlaczego usunięcie Polski z Listy 301 jest faktem na temat Windows 7. Obniżaniu skali piractwa sprzyjają m.in. rozwój licencjonowania OEM oraz wzrost sprzedaży markowych notebooków, można więc wnioskować, że chodzi po prostu o dobre wyniki sprzedaży "siódemki".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: