7 kanałów od Panasonica

Firma wprowadza na rynek nowy amplituner kina domowego klasy DVD-Audio, wyposażony w dekodery Dolby Digital EX oraz DTS-ES.

Model SA-HE200 został wyposażony m.in. w przetwornik cyfrowo-analogowy 192 kHz/24-bity i tranzystory MOS-FET i pozwala na uzyskanie dźwięku w systemie 6.1 kanałów. Urządzenie jest najbardziej zaawansowanym spośród wszystkich produktów tej kategorii oferowanych przez Panasonic.

Dekoder Dolby Digital Surround EX pozwala zbudować scenę dźwiękową z 7 kanałów. Dodatkowy kanał tylny, który jest uzupełnieniem kanałów surround systemu 5.1, wzbogaca efekt przemieszczania się dźwięku i sprawia, że wykreowana scena dźwiękowa jest bliższa naturalnej. Dekoder DTS-ES także zapewnia bogatszą paletę dźwięków dzięki dodaniu jeszcze jednego kanału tylnego zapisanego za pomocą matrycy albo jako odseparowany kanał, by uzyskać pełnię możliwości systemu 6.1 kanałów.

Kolejny dekoder – Dolby Pro Logic II poza efektem Dolby Surround pozwala uzyskać efekt dźwięku wielokanałowego także ze źródeł 2-kanałowych. Odtwarza ponadto dwa kanały tylne (stereo) o paśmie przenoszenia 20Hz-20kHz (w poprzednim systemie Dolby Pro Logic kanał tylny był monofoniczny).

W modelu SA-HE200 zastosowano wieloźródłowy układ Re-Master, czyli system odzyskujący niuanse muzyczne, utracone np. podczas kompresji za pomocą algorytmu AC-3. System ten aktywny jest także dla odtwarzacza płyt CD i jest szczególnie przydatny jeśli formatem nagrania jest MP3.

W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu SA-HE200 nie kompresuje sygnału dźwiękowego przed wzmocnieniem go. Tryb HQ Sound różnicuje bieżące wielkości wzmocnienia. Dzięki temu odtwarzanie sygnału uzyskanego poprzez układ re-masteringu może dać w efekcie czysty dźwięk, przy odsłuchu na regularnych poziomach głośności..

Amplituner SA-HE200 zawiera 24-bitowy cyfrowo analogowy przetwornik 192 kHz – ten sam, który jest stosowany w profesjonalnym sprzęcie audio. Odznacza się on między innymi najniższym na rynku poziomem szumów, bardzo niskim stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 122dB i współczynnikiem 0,0007% THD.

Panasonic SA-HE200 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i srebrnej. Jego cena detaliczna wynosi 2999 PLN.

Więcej informacji:

http://www.panasonic.com.pl