7 krytycznych łat od Microsoftu

Koncern z Redmond udostępnił właśnie comiesięczny pakiet uaktualnień dla swoich produktów. Tym razem poprawek jest 7 i wszystkie otrzymały status uaktualnień krytycznych.

Patche usuwają w sumie aż 19 różnych luk w zabezpieczeniach oprogramowania Microsoftu - m.in. w systemach z rodziny Windows, aplikacjach wchodzących w skład pakietu MS Office oraz w serwerze pocztowym Exchange.

Zdaniem specjalistów, najważniejsze udostępnione właśnie uaktualnienia to poprawki dla usługi Windows DNS Server Service (opisano ją w biuletynie MS07-029) oraz dla Exchange'a (MS07-026). Luka w DNS SS znana jest już od kilku tygodni - przestępcy wykorzystują ją już do atakowania użytkowników Windows. Błąd w MS Exchange nie był wcześniej znany - jest jednak bardzo poważny, ponieważ umożliwia on zdalne przejęcie kontroli nad serwerem.

Pozostałe uaktualnienia usuwają m.in. luki w Excelu, Wordzie, Internet Explorerze oraz BizTalk Server. Więcej informacji na ich temat znaleźć można na stronie Microsoftu. Rekomendowanym przez koncern sposobem pobrania łatek jest skorzystanie z mechanizmu Microsoft Update.