7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome

5. Większa kontrola poszczególnych kart

Z każdą kartą uruchomioną w przeglądarce Chrome da się zrobić niemalże wszystko. Można je przenosić pomiędzy poszczególnymi oknami, układać w dowolnej kolejności lub tworzyć z nich nowe okna. Program dba o to, by użytkownik mógł zawsze wprowadzić porządek taki, jaki sam chce.

6. Nowe możliwości strony startowej

Przeglądarka Chrome posiada opcję ustawienia strony startowej, co akurat samo w sobie przełomem raczej nie jest. Interesujące są pozostałe funkcje powiązane z tą możliwością. Chrome automatycznie kolekcjonuje informację o najczęściej odwiedzanych stronach internetowych. Dziewięć z nich wyświetlanych jest w malutkim okienku w momencie uruchomienia przeglądarki. Pozwala to na błyskawiczną zmianę strony startowej dosłownie kilkoma kliknięciami myszki.

7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome

7. Pozwala pozostać anonimowym

Przeglądarka posiada opcję zwaną Incognito. Jest to po prostu możliwość uruchomienia specjalnego okna, w którym nie będą rejestrowane żadne czynności wykonywane przez użytkownika. Dodatkowo okno to jest wyizolowane od reszty procesów, co pozwala na surfowanie jednocześnie w oknie całkowicie anonimowym jak i w tych standardowych.

Przypomnijmy, że przedstawiony tu artykuł jest jedynie częścią pierwszą całego materiału. Okazuje się bowiem, że nowe dziecko Google nie jest aplikacją idealną. Specjaliści zdążyli już nawet wykryć pierwsze luki w zabezpieczeniach Chrome. Więcej o wadach nowej przeglądarki już wkrótce na łamach naszego serwisu.