7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome

Wojna wśród producentów przeglądarek internetowych nabrała tempa po ukazaniu się najnowszego dziecka Google, czyli Chrome. Przedstawiciele amerykańskiego giganta twierdzą, że ich produkt jest szybszy, stabilniejszy i po prostu lepszy od konkurencyjnych. Przedstawiamy jednak bardziej szczegółową analizę nowej przeglądarki. Poniżej znajduje się 7 powodów dla których warto wypróbować Chrome. Minusy ukażą się na łamach naszego serwisu już niebawem.

7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome
Udostępniając nową przeglądarkę, Google wypowiedziało firmie Microsoft kolejną nieformalną wojnę. Tym razem amerykański gigant, znany do tej pory głównie z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, postanowił wkroczyć na rynek dla siebie nowy. Chrome ma być zdecydowanie lepszy od produktów konkurencyjnych. Czy jest to jednak prawda? Poniżej przedstawiamy siedem, naszym zdaniem, najważniejszych zalet nowej przeglądarki.

1. Przeglądarka się nie zawiesi

Jedną z większych zalet Chrome jest jego specjalna budowa (multiprocess architecture). W ogromnym skrócie chroni ona użytkownika przed zawieszaniem się całej przeglądarki w momencie wejścia na stronę sprawiającą problemy. Każda zakładka i każde okno programu działa bowiem w swoim własnym środowisku, tak więc jego błąd nie spowoduje konieczności zamknięcia wszystkich okien przeglądarki.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [27.03.2023]
  • Microsoft kopiuje pomysł z Opery. Ładnie to tak?
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

2. Chrome jest naprawdę szybki

Szybkość Chrome, podobnie jak stabilność, jest również skutkiem jego budowy. Jeśli użytkownik uruchamia wiele stron w jednym momencie, najwolniejsza z nich nie spowolni reszty. Innymi słowy, gdy jakaś strona będzie ładować się wolno to pozostanie ona w swoim wyizolowanych środowisku. Użytkownik będzie mógł w dowolnym momencie kliknąć na inne okno, które ładuje się szybciej. Dodatkowym plusem jest również wydzielenie procesów ładowania poszczególnych zawartości na jednej stronie. Na przykład, gdy będzie ona zawierać jakieś bardzo duże zawartości to zostaną one wyizolowane i ściągnięte w tle. Nie wpłynie to na szybkość ładowania innych elementów strony.

3. Przyjazny interfejs

Przeglądarka Chrome została tak zaprojektowana by użytkownik mógł niemal zapomnieć, że w ogóle z niej korzysta. Większość ekranu została przeznaczona na stronę internetową, czyli to co, de facto, jest w surfowaniu po sieci najważniejsze. Widoku nie zasłaniają nam dziesiątki kolorowych przycisków i ikonek.

7 powodów, dla których warto zakochać się w Google Chrome

4. Chrome sprawia, że wyszukiwanie staje się prostsze

Jednym z kluczowych rozwiązań przeglądarki Chrome jest tzw. Omnibox. To pasek wyszukiwania znajdujący się na górze ekranu. Pozwala na wpisanie adresu strony lub dowolnego terminu (jak również obydwu naraz), po to by automatycznie przenieść użytkownika w pożądane miejsce. Dodatkowo Omnibox posiada bardzo zaawansowaną funkcję uczenia się, która w znacznym stopniu wykracza poza standardową opcję auto uzupełniania. Gdy przeglądarka zauważy, że użytkownik często korzysta z konkretnych witryn, zaoferuje mu opcję łączenia się z nimi bezpośrednio z paska Omnibox.