7 sekretów Windows 7

Tapety, o których mowa, znajdują się w katalogu %windir%\Globalization\MCT (lokalizacja %windir% jest umiejscowieniem folderu systemowego Windows, zazwyczaj jest to C:\Windows). Pogrupowane są w kilku katalogach. Znajdują się tutaj m.in. afrykański słoń oraz plaża pełna... pingwinów :).

Jedna z ukrytych tapet w Windows 7 - afrykański słoń

Jedna z ukrytych tapet w Windows 7 - afrykański słoń

Nowe schematy (a jest ich dokładnie pięć) ukryto w katalogu %windir%\winsxs. Po otworzeniu wspomnianego folderu należy w wyszukiwarkę desktopową wpisać frazę *.themes. Po chwili system wyszuka pliki z tym rozszerzeniem, nas interesują następujące: ZA, US, GB, CA oraz AU - wystarczy kliknąć dwa razy wybraną pozycję i schemat zostanie ustawiony jako domyślny dla Windows.

Czarna skrzynka Windows

Czym jest czarna skrzynka w samolotach wie chyba każdy. A czy wiecie, że w Windows 7 też ona występuje? Jak najbardziej, z tym, iż Microsoft ją przed nami schował.

Działanie czarnej skrzynki opiera się na rejestracji zdarzeń, w celu późniejszego ich odtworzenia. Nie inaczej jest z czarną skrzynką Windows 7. W celu jej uruchomienia należy, w wyszukiwarce menu Start, wpisać psr.exe i "odpalić" aplikację. Po naciśnięciu przycisku Start Record rozpocznie się "nagrywanie" wszystkich ruchów i akcji, które podejmujesz. Zapisywane są one w postaci pojedynczych zrzutów ekranu. Po naciśnięciu Stop Record zostaje wyświetlona prośba o zapisanie na dysku pliku .zip. Co w nim jest? Po rozpakowaniu archiwa zobaczyć można dokument HTML - uruchom go w przeglądarce. Uruchomiony dokument zawiera zestaw slajdów, wraz ze stosownym opisem. Funkcja przyda się z pewnością, jeśli zechcesz pomóc koledze rozwiązać jakiś problem. Możesz wtedy przesłać mu graficzny opis rozwiązania.

Zawartość odczytana z czarnej skrzynki Windows 7

Zawartość odczytana z czarnej skrzynki Windows 7