8 GB pamięci flash

Firma Samsung wprowadza układy pamięci moviNAND o pojemności 8GB. Próbki nowych układów trafią w pierwszej kolejności do producentów urządzeń elektronicznych i kart pamięci. Urządzenia z nową pamięcią flash w sprzedaży pojawią się najwcześniej pod koniec tego roku.

8 GB to największa, jak dotąd, pojemność pamięci umieszczonej na pojedynczym układzie moviNAND. Pamięć zawiera cztery moduły wykonane w technologii 50 nanometrów. Nowa pamięć ma dwukrotnie większą pojemność niż dotychczasowy topowy model Samsunga, a jednocześnie o 20% mniejsze wymiary. Technologia moviNAND łączy pamięć NAND flash, kontroler kart multimedialnych (MMC) i zintegrowane oprogramowanie (firmware). Jak twierdzi producent, moviNAND pozwala na przetwarzanie danych z prędkością do 52MB na sekundę.

8 GB pamięci flash

Firma Samsung zapreznetowała pamięci NAND flash o pojemności 8 GB.

Pamięci moviNAND zostały wprowadzone przez Samsunga stosunkowo niedawno. Wersje o pojemnościach 1 GB i 2GB trafiły do sprzedaży we wrześniu 2006. Produkcja nowego typu pamięci ma rozpocząć się w drugim kwartale tego roku, ale urządzenia i karty z 8 GB pamięci flash w sklepach pojawią się najwcześniej późną jesienią.