8-gigabajtowe pamięci DDR2

Niemiecka spółka Infineon opracowała moduły pamięci DDR2-400 o pojemności 8GB. Wykorzystują one zaprezentowaną w lutym technologię dual-die. Póki co, nie trafią one jednak do seryjnej produkcji. Na otarcie konsumenckich łez, firma rozpocznie sprzedaż 512-megabajtowych kości DDR2-800.

Nowe układy 8 GB składają się z 36 dwugigabitowych elementów DDR2 (każdy złożony z 1Gb DDR2 SDRAM, ułożonych jeden na drugim). Z informacji przedstawionych przez Infineon wynika, że pozwoli to podwoić dotychczasową maksymalną pojemność przy jednoczesnym bardzo niewielkim zwiększeniu rozmiarów (nowe eksperymentalne kości mają 55 mm długości i 4,1 mm szerokości).

W tej chwili, ze względu na cenę, nowe układy produkowane są jedynie w limitowanych, testowych egzemplarzach. Dla przeciętnych użytkowników PC Infineon wprowadzi w czerwcu 512 megabajtowe DDR2-800. Mają one być standardowymi układami do testowanej przez ASUS płyty głównej P5WD2 - będącej także matką dla superszybkich pamięci wyprodukowanych przez OCZ.

Kości pamięci Infineon DDR2-800 512 MB oferują przepustowość do 6,4 GB/s. Dostępne będą w cenie 93 USD.

Więcej informacji: Infineon Technologies.


Zobacz również