8-kanałowy amplituner Panasonic

Panasonic poszerzył ofertę urządzeń do kina domowego o amplituner SA-XR55. Dysponuje on siedmioma końcówkami mocy po 100W na kanał. Ciekawostką jest funkcja Dual-Amp, która pozwala na zasilanie dwóch kolumn pracujących w trybie stereo przez łącznie 6 końcówek mocy.

Wspomniane wzmacniacze są cyfrowe, tak więc sam amplituner ma umiarkowanie duże gabaryty. Konstruktorzy stworzyli bardzo ciekawy system zasilania kolumn pracujących w trybie odsłuchu stereofonicznego, nie jest to już nawet biamping, gdzie zasilanie każdej z kolumn odbywa się tradycyjnie przez dwie końcówki mocy. Panasonic mostkuje moc 3 kanałów i przekazuje ją do zasilania każdej z kolumn. W efekcie uzyskujemy lepszą kontrolę brzmienia, zachowane są wszystkie zalety znane z tego typu połączeń (lepsza kontrola basu, klarowniejsze soprany).

W przypadku wykrycia sygnału stereo, wielokanałowy Multidrive System (MMD) rozpoznając konfigurację głośników oraz typ podłączonego źródła dźwięku (Stereo, 5.1, 7.1), automatycznie uruchamia system Dual-Amp, a następnie przełącza się z powrotem na wielokanałowy tryb 7.1. Ustawienia dokonywane są automatycznie przez amplituner.

Amplituner Panasonic SA-XR55

Amplituner Panasonic SA-XR55

W trybie wielokanałowym, dodatkowo przełącznik funkcji Multi-Source Remaster dba o poprawę jakości brzmienia nagrań zapisanych na płytach DVD. W urządzeniu tym zastosowano 32 bitowy procesor dźwięku oraz przetworniki cyfrowo analogowe o parametrach 24 bit/192kHz. Na wyposażeniu znalazły się m.in. dekodery Dolby Pro Logic IIx i DTS-Neo:6. Amplituner dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i srebrnej. Sugerowana cena detaliczna tego modelu wynosi 1599 zł.


Zobacz również