80% sieci VPN nie współpracuje z serwisem Netflix Poland

Serwis Comparitech przeprowadził ponad 5000 testów obejmujących 59 dostawców sieci VPN w 30 różnych krajowych wersjach serwisu Netflix (w tym wersji polskiej). Jak się okazało, niektóre nie dają dostępu do tego popularnego serwisu.

Netflix to platforma dostępna w ponad stu krajów, jednak w poszczególnych różni się jej oferta seriali i filmów. Dlatego gdy np. wyjeżdżasz do innego kraju i chcesz oglądać w trakcie podróży swój ulubiony serial czy rozpoczęty w Polsce film, może okazać się, że nagle transmisja zostanie przerwana. Według szacunków tylko 31% treści jest taka sama dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Dlatego też sieć VPN jest dobrym sposobem na ominięcie blokad opierających na geolokalizacji i identyfikacji IP. Ale... Netflix potrafi je zablokować i wyświetlić nawet komunikat o wykryciu narzędzia odblokowującego. Nie dotyczy to wszystkich, ponadto możliwości zablokowanie VPN różnią się w zależności od kraju, np. sieć wirtualna, która pozwala na dostęp do zasobów w brytyjskim Netflix może nie być w stanie odblokować serwisu w USA.

Comparitech przeprowadził wielki test, aby sprawdzić, które sieci VPN są w stanie odblokowywać jakie serwisy Netflix w jakich krajach. A dokładniej rzecz ujmując -przetestowano 59 serwisów VPN w 30 krajach, korzystając z Netflixa zarówno przez przeglądarkę, jak i korzystając z aplikacji na system Android oraz iOS. W sumie ekipa przeprowadziła ręcznie 5000 prób. Wykazały, że 80% sprawdzonych sieci VPN nie obsługuje dostępu do biblioteki polskiej wersji serwisu Netflix

Najbardziej skuteczny VPN w odblokowywaniu Netflixa to PrivateVPN - sprawdził się aż w 21 krajach! Co ciekawe, zawartość polskiego Netflixa potrafi odblokować tylko dziesięć sieci, podczas gdy amerykańskiego - aż 43. Z kolei najmniej - VPN-ów umożliwia dostęp do wersji belgijskiej -tylko jeden. Dokładniej pokazuje to poniższa infografika.

Dodatkowy wniosek z testów: łatwiej przy użyciu VPN odblokować Netflix za pośrednictwem przeglądarki, niż aplikacji na Androida czy iOS. Pełen test znajdziecie na tej stronie.