8000 iPadów trafi do rąk singapurskich żołnierzy

Ministerstwo Obrony Singapuru zapowiedziało, że nowi rekruci otrzymają do swojej dyspozycji iPady. W sumie do ich rąk ma trafić aż 8000 tabletów Apple.

Ministerstwo Obrony Singapuru zauważyło, że tablety Apple są bardzo popularne wśród singapurskiej młodzieży. W związku z tym postanowiło, że od listopada rekruci sił powietrznych i marynarki będą poza karabinem wyposażani w iPada.

Neo Kian Hong, Dowódca Sił Obronnych podkreśla, że "iPad pozwoli Singapurskim Siłom Zbrojnym wykorzystać technologiczne możliwości jakimi dysponują młodzi obywatele Singapuru".

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: promocje na produkty Apple - co kupisz taniej? [21.01.22]
  • Ten mały szczegół spowoduje, że bardzo szybko zainstalujesz iOS 15.3 na swoim iPhonie

W sumie Ministerstwo planuje zakupić aż 8 tysięcy tabletów Apple. Ponadto zapowiedziało już, że w przyszłym roku będzie w nie wyposażało także innych żołnierzy. Obecnie natomiast współpracuje z prywatnymi firmami, które mają się zająć dostarczeniem aplikacji specjalnie dostosowanych do przenośnych urządzeń i oferujących szeroką gamę funkcji przydatnych dla żołnierzy.

Singapur utrzymuje, że posiada jedną z najbardziej nowoczesnych armii w Azji. Każdy obywatel powyżej 18 roku życia musi w niej odbyć obowiązkową służbę przez okres dwóch lat.

Warto też dodać, że najtańszą wersję iPada 2 można kupić w Singapurze za ok. 538 dolarów. Łatwo więc wyliczyć, że do kasy najbardziej wartościowej obecnie marki na świecie może wpłynąć co najmniej 4 304 000 dolarów.