9 milionów sprzedanych egzemplarzy Call of Duty 4

O tym, jak dobra jest gra, może świadczyć jakość grafiki lub złożoność fabuły. Wydaje się jednak, że dużo lepszym sposobem "pomiaru" jakości danego dzieła jest po prostu sprawdzenie jego popularności na rynku.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Activision oraz Infinity Ward, sporą popularnością w świecie gier komputerowych cieszy się Call of Duty 4. Przedstawiciele wymienionych firm twierdzą wręcz, że gra sprzedała się już w 9 milionach egzemplarzy.

Trzeba przyznać, że to świetny wynik, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że premiera gry nastąpiła w listopadzie zeszłego roku. Dodatkowo dochodzi do tego fakt, że Call of Duty 4 nie miało tak intensywnego marketingu, jak chociażby Halo 3. Wszystko to świadczy o ogromnym sukcesie gry.

Przypomnijmy, że Call of Duty w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek nie jest osadzone w czasach II Wojny Światowej. W grze użytkownicy wcielają się w żołnierzy SAS lub U.S. Marine Corps. Ich zadaniem jest powstrzymanie współczesnego, fikcyjnego konfliktu.


Zobacz również