9 nowych kanałów filmowych w n-ce

Telewizja n zamierza wprowadzić do swojej oferty aż 9 nowych kanałów filmowych. Jednocześnie zostaną wprowadzone zmiany w oprogramowaniu dekoderów, nowe ceny dzierżawy odbiorników HD, pojawi się również cyfrowe radio HD nadające w systemie audio 5.1.

12 grudnia zostanie wprowadzony nowy kanał Movies 24. Kanał będzie dostępny w pakiecie "hity filmowe". Kanał Movies 24 poświęcony jest filmom produkowanym specjalnie na potrzeby małego ekranu. Oferta programowa to szeroka gama pozycji filmowych emitowanych zarówno w dzień, jak i w nocy. Movies 24 przedstawia różnorodne gatunki filmowe: dramaty, thrillery, kryminały, komedie romantyczne, filmy przygodowe oraz erotyczne. Produkcje pochodzą z największych studiów filmowych świata, takich jak: Paramount, Sony, MGM oraz od czołowych producentów niezależnych. W grudniowej ramówce zostaną zaprezentowane trzy specjalne bloki. W pierwszym z nich nazwanym Prawdziwe Historie zobaczymy filmy opowiadające o znanych osobistościach, ale również zwykłych ludziach, którzy doświadczają namiętności, radości, oraz smutku i rozterek dnia codziennego. Kolejnym są Thrillery z gwiazdorską obsadą. W trzecim bloku emitowanym po 23:00 pojawią się filmu erotyczne.

Kolejne nowe kanały to Filmbox, Nonstop Kino i Nonstop Kino HD.

Filmbox, to kanał składający się z filmów komercyjnych. Na kanale Filmbox będzie można zobaczyć Russella Crowe w filmie akcji Bez odwrotu, czy młodziutką Sandrę Bullock w obrazie Amazonka - Rzeka Ognia. W Filmboxie nie zabraknie polskich komedii: kultowych filmów Barei, nieśmiertelnego Kingsajza czy Seksmisji. Wielbiciele Pokemonów mają wyjątkową szansę obejrzenia trzech animowanych części Pokemony 4, 5 i 6. Jeszcze w tym roku w jego ramówce pojawią się takie tytuły jak: Przejażdżka z Diabłem w reżyserii Anga Lee (twórca Brokeback Mountain), czy Zanim Zapadnie Noc z Johnnym Deppem i Cate Blanchett, oraz komedie Happy, Texas w reżyserii Marka Illsleya czy Chłopaczki z Sąsiedztwa, gdzie twórcami scenariusza i jednocześnie odtwórcami głównych ról są Shawn i Marlon Wayans.

Nonstop Kino to kanał dla miłośników i koneserów dobrego kina. Oferuje filmy tuż po premierach kinowych, a przed premierami w innych telewizjach. Znajdują się wśród nich filmy nagradzane na festiwalach, nowe produkcje hollywoodzkie, oraz dobre kino niezależne. Życie jest piękne czy Marzyciel z Johnnym Deppem i Kate Winslet, to jedne z wielu filmów nagrodzonych Oscarami wyświetlanych w Nonstop Kino. Ten kanał filmowy oferuje również dramaty: Blizny przeszłości z Billy Bob Thornton'em, czy Ginostra z Harvey Keitelem i Andie MacDowell. To właśnie w Nonstop Kino zobaczyć można Taxi 4, czy najnowszą wersję Teksańskiej masakry piłą mechaniczną z Jessicą Biel.

Nonstop Kino HD - w jakości HD kanał wyemituje m.in.: animację dla najmłodszych Magiczna Karuzela z doskonałym polskim dubbingiem, a dla dorosłych, futurystyczny thriller na podstawie powieści Philipa K. Dicka Impostor z Madeleine Stowe i Gary Sinise, czy Charlotte Grey z Cate Blanchett.

Kanały filmowe Filmbox, Nonstop Kino i Nonstop Kino HD od 1 grudnia 2007 roku będą dla abonentów n dostępne nieodpłatnie, a od 1 stycznia 2008 r. będzie można je wykupić jako opcję dodatkową FILMBOX.

SCI FI i Universal Channel

1 grudnia 2007 roku NBC Universal Global Networks wprowadzi na polski rynek dwa najpopularniejsze kanały ze swojego portfolio. SCI FI oraz Universal Channel zadebiutują w polskiej wersji językowej, dostarczając widzom popularne filmy i serie rozrywkowe oraz najlepsze propozycje z gatunku science fiction. Oferta kanałów zawiera wielokrotnie nagradzane seriale oraz przeboje filmowe różnych dystrybutorów, m.in. NBC Universal, CBS Paramount, 20th Century Fox i innych.


Zobacz również