9 rzeczy, których możesz być pewien w IT

Szansa, że w następnym ćwierćwieczu Google zaprzeczy własnemu mottu "Don't be evil" i zrobi coś złego - średnia.

Koncern stara się pokazać, że hasło "Nie bądź złym" nie straciło dla niego na znaczeniu - zwłaszcza po głośnej sprawie cenzurowania wyników wyszukiwania w Chinach. Przy rozmachu przedsięwzięć prowadzonych przez firmę wszystko jednak może się zdarzyć...

Zobacz również:

  • Instrukcja obsługi TikToka - co musisz wiedzieć?

***

Szansa, że Larry Ellison wzbogaci się o kolejny miliard dolarów - średnia (szansa, że zauważy - bliska zeru).

Przykład szefa koncernu Oracle wykorzystaliśmy nieprzypadkowo, chociaż nie jest on wcale najbogatszym człowiekiem w branży IT i przez ostatni rok nie powiększył swojego majątku, wycenionego na 27 mld USD. Ellison jest po prostu znany z zamiłowania do luksusu - na jedną rezydencję w Woodside (Kalifornia) wydał 200 milionów.

***

Szansa, że klikając link na Facebooku wygrasz darmowego iPhone'a - żadna. Szansa, że zaatakuje cię wirus komputerowy - masz to jak w banku.

Plagą Facebooka stały się już tysiące wiadomości, w których znajomi chwalą się, że otrzymali darmowe iPhone'y. W treści statusu, który wyświetla się na facebookowej ścianie, przyjaciele twierdzą, że my też możemy wygrać i podają nam specjalne linki do zabawy konkursowej. Za wszystkim kryją się jednak twórcy wirusów.