9 września - oficjalnie potwierdzony termin konferencji Apple

Firma Apple oficjalnie potwierdziła, że zapowiadana od jakiegoś czasu przez różne źródła konferencja odbędzie się 9 września.

Apple potwierdziło, że konferencja odbędzie się 9 września o godzinie 10 czasu lokalnego (polski czas to godzina 19) w centrum Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco.

Apple nie podzieliło się oczywiście żadnymi szczegółami. Z pewnością będzie to jednak muzyczne wydarzenie, gdyż na przesłanym e-mailem zaproszeniu widać grafikę prezentującą postać tańczącą z iPodem w ręku, natomiast w jego nagłówku znalazło się hasło przewodnie imprezy - "It's only rock and roll, but we like it".

Oczekuje się, że firma z Cupertino być może przedstawi na konferencji swój pierwszy tablet, odświeżonego iPoda touch, który będzie się mógł pochwalić wbudowanym aparatem cyfrowym (2- lub 3-megapikselowym), nową wersję programu iTunes oraz nowy format zapisu danych - Coctail. Co jednak najważniejsze, niewykluczone, że "keynote" poprowadzi sam Steve Jobs, który od początku tego roku zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.