90-gramowe przenośne dyski twarde firmy Plextor

Oferta firmy Plextor wzbogaciła się o dwa nowe przenośne dyski twarde o oznaczeniach PX-PPH60U i PX-PPH120U. 1,8-calowe urządzenia pozwalają na zmagazynowanie, odpowiednio, 60 GB i 120 GB danych oraz wyróżniają się niewielką wagą.

Najnowsze przenośne dyski twarde firmy Plextor pozwalają na zmagazynowanie 60 GB (PX-PPH60U) i 120 GB danych (PX-PPH120U). Urządzenia przeznaczone są dla osób, które przenoszą duże ilości danych i szukają rozwiązania cechującego się niewielkimi gabarytami oraz niską wagą. Nowości z pewnością spełniają te wymagania - mierzą 62 x 90 x 12 mm i ważą około 90 gramów (bez problemu więc będziemy mogli schować je np. do kieszeni koszuli).

90-gramowe przenośne dyski twarde firmy Plextor

Plextor PX-PPH120U

Sprzęt komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 poprzez który jest również zasilany. Dysponuje czarną obudową z pomarańczową obwódką i jest kompatybilny z komputerami PC (Windows XP/Vista) oraz Mac (OS 8.6/9.x/10.x lub nowszy).

Dyski, które zostały objęte dwuletnią gwarancją, powinny pojawić się w sprzedaży w połowie przyszłego miesiąca. Niestety ich cen nie podano.

więcej informacji: Plextor