900 klasycznych tytułów bezpośrednio w Twojej przeglądarce!

The Internet Archive to taka strona, która chce ocalić od zapomnienia warte uwagi multimedia - od książek po gry wideo. I właśnie udostępniła imponujący zbiór 900 tytułów ze starszych konsol.

Ta podstrona projektu zwie się Console Living Room. Jest to świeża rzecz i póki co tytuły na niej dostępne są w pełni grywalne, ale - nie ma dźwięków. Zostaną one dodane na dniach. Wśród dziewięciu setek tytułów znalazły się produkcje z takich konsol jak Atari 2600, Atari 7800 ProSystem, Emerson Arcadia 2001, Master System, Sega Genesis (Mega Drive), Super A'Can i inne. W tytułach natomiast znajdziemy proste megaklasyki jak River Raid, Pac-man, Tank Attack, ale także nieco bardziej rozbudowane Street Fighter II, Out Run czy Dig Dug.

Większość tych gier posiada proste sterowanie - klawisze kursora i lewy Shift/Alt/Ctrl, a numeryczne od 1 do 5 służą startowi, napisom, opcjom i innym ustawieniom. Póki co trafiają się jeszcze bugi, jednak przy takiej ilości gier jest to zrozumiałe. The Internet Archive pracuje nad tymi problemami i wkrótce rozgrywki nie powinny przerywać żadne nieprzyjemne sytuacje. Miłośnicy gier retro powinni być zachwyceni, zaś młodsi gracze mają okazję poznać, jakie były hity w czasach młodości ich rodziców.