927 tys. zł. zysku na Internetowej Grze Giełdowej

Tomasz Żak, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wygrał VIII edycję "Internetowej Gry Giełdowej dla Studentów". W ciągu zaledwie trzech miesięcy osiągnął 800% zysku i "zarobił" 927 tysięcy złotych. Nagrodą w konkursie są prestiżowe studia International MBA na Politechnice Warszawskiej.

Tomasz Żak był jednym z kilku tysięcy studentów, którzy w listopadzie ubiegłego roku zgłosili się do konkursu "Internetowej Gry Giełdowej". Wszyscy uczestnicy otrzymali wirtualne pieniądze w wysokości 100 tysięcy złotych. Zasady były proste: kto zarobi najwięcej, wygra konkurs i miejsce na prestiżowych studiach.

Przez trzy miesiące studenci inwestowali w akcje spółek z bieżącego wskaźnika WIG20 i musieli się zmierzyć m.in. z kryzysem i upadkami firm. I choć pieniądze nie były realne, to jak przyznają sami uczestnicy konkursu, gra przynosiła prawdziwe emocje. Do finału przeszła zaledwie dziesiątka graczy, która pomnożyła swój wirtualny kapitał przynajmniej o 600 procent.

Tomasz Żak był najlepszy zarówno w pierwszej fazie konkursu, jak i w finale. Podczas zaledwie trzech miesięcy zarobił 927 tysięcy złotych. Nagrodą główną w VIII edycji "Internetowej Gry Giełdowej dla Studentów" są studia International MBA na Politechnice Warszawskiej. Dwa kolejne miejsca zajęli Michał Rabiej z SGH, który osiągnął 852 tys. zł zysku i Rafał Romanowski z UMK w Toruniu, z wynikiem 802 tys. zł.