A-Data prezentuje zewnętrzną obudowę dysków twardych

Firma A-Data zaprezentowała zewnętrzną obudowę dysków twardych, której nadała oznaczenie XPG Dual SSD 3.5" RAID. Urządzenie mieści w sobie dwa 2,5 calowe "twardziele" SATA i dzięki sprzętowemu przełącznikowi umożliwia łatwą konfigurację różnych typów RAID.

A-DATA XPG Dual SSD 3.5" RAID jest zewnętrzną obudową na dwa 2,5 calowe dyski SATA (SSD lub klasyczne) o wielkości standardowej kieszeni na dyski 3,5 cala. Dzięki temu można ją używać zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. W obudowie można zainstalować dyski o maksymalnej pojemności 1 TB (2 x 1TB), które komunikują się z komputerem za pomocą portów SATA lub USB. W obudowie zainstalowano przełącznik DIP, dzięki czemu konfiguracja "twardzieli w macierzy RAID staje się znacznie łatwiejsza.

Źródło: adata.com

Źródło: adata.com

Urządzenie obsługuje 7 typów konfiguracji RAID (RAID0, RAID1, JBOD, Span, SAFE33, SAFE50 lub GUI). Firma zapowiada także kolejną obudowę tego typu, jednak już bez wsparcia dla trybów RAID.

Cena XPG Dual SSD 3.5" RAID nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że urządzenie ma trafić na rynek pod koniec pierwszego kwartału 2009 roku.