"A.I. - Sztuczna Inteligencja"

Najnowszy film Stevena Spielberga zrealizowany na podstawie zamysłu Stanleya Kubricka "A.I. – Sztuczna Inteligencja" zostanie wydany na DVD 12 marca. Będzie to wersja dwupłytowa z prawami do wypożyczalni. Dwa tygodnie później film trafi do sprzedaży detalicznej. Dysk zostanie udźwiękowiony w systemie Dolby Digital 6.1 EX.

Najnowszy film Stevena Spielberga zrealizowany na podstawie zamysłu Stanleya Kubricka "A.I. – Sztuczna Inteligencja" zostanie wydany na DVD 12 marca. Będzie to wersja dwupłytowa z prawami do wypożyczalni. Dwa tygodnie później film trafi do sprzedaży detalicznej. Dysk zostanie udźwiękowiony w systemie Dolby Digital 6.1 EX. Obraz będzie prezentowany w proporcjach 1,77:1. Wśród wersji językowych będą do wyboru: angielski, niemiecki i hiszpański. Na płycie znajdą się polskie napisy.

Jak przystało na edycję dwupłytową, interesująco zapowiadają się dodatki. Na pierwszej płycie, poza filmem, znajdzie się historia powstawania "A.I. - Sztuczna Inteligencja", opowiadana przez Stevena Spielberga i zespół producentów filmu: Jana Harlana, Kathleen Kennedy, Bonnie Curtis. Na drugim dysku znajdziemy: opisy głównych bohaterów - portret Davida oraz Gigolo Joe (czas – 15.04), omówienie koncepcji wizualnej (12.46) składającej się z „Od skeczy do obrazów filmowych” (koncepcja ilustratora Chrisa Bakera i producenta Richa Cartera) i „Kostiumy wykorzystane w filmie” (projektant kostiumów – Bob Ringwood). Następnie: wywiad z operatorem Januszem Kamińskim (czas – 4.20), tworzenie efektów specjalnych (7.00), robotów w Stan Winston Studio (13.41), animacji w Industrial Light & Magic (23.08), muzyki i dźwięku w filmie (12.03), wywiady z: Stevenen Spielbiergiem-reżyserem, Rickiem Carterem-producentem, Bobem Ringwoodem – projektantem kostiumów, krótką formę „Steven Spielberg: zobowiązania wobec "A.I. - Sztuczna Inteligencja" (czas – 2.25), a także film o pracy mistrza. Nie zabraknie także tzw. archiwum "A.I. - Sztucznej Inteligencji", na które składają się standardowe dodatki: zwiastun filmu, storyboardy, portfolio rysunków Chrisa Bakera, szkice koncepcyjne, koncepcje Industrial Light & Magic, galeria zdjęć z produkcji.

"A.I. – Sztuczna Inteligencja" to właściwie baśń, opowiadająca historię chłopca androida, granego wspaniale przez Haley Joela Osmenta.


Zobacz również