A czy ty znasz już największą różnicę pomiędzy PS5 a Xbox Series X?

Okazuje się, że największa różnica pomiędzy obiema konsolami nowej generacji wynika z zarządzania dostępnymi zasobami i ustalaniem priorytetów procesów.

Po miesiącach oczekiwania i wielu przeciekach konsole następnej generacji powoli wychodzą na światło dzienne. Sony po tygodniowym opóźnieniu zorganizuje dziś pierwszą, specjalną imprezę, która w całości poświęcona będzie nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Do tej pory Japończycy w przeciwieństwie do Microsoftu nie informowali nas o nowej wersji konsoli, a większość informacji pochodziła z przecieków.

Procesor PlayStation 5
Źródło: wccftech.com

Procesor PlayStation 5

Źródło: wccftech.com

Sony cały czas trzyma język za zębami dodatkowo denerwując swoich fanów wiadomościami, które nie wnoszą nic nowego. Na szumnej prezentacji logo PlayStation 5 zobaczyliśmy logotyp, który znamy już od wielu lat. Japończycy pokazali nam także, jak wyglądać będzie kontroler DualShock 5.

Niektóre z informacji na temat Sony PlayStation 5 z pewnością zostaną przekazane na dzisiejszej imprezie, ale w międzyczasie w sieci pojawił się intrygujący post Thomas'a Mahler'a, dyrektora do spraw gier w Oni i dewelopera Blind Forest Moon Studios. Mówi on o jednej z największych różnic pomiędzy Sony PlayStation 5, a Microsoft Xbox Series X.

W wątku na forum ResetEra poświęconym teoretycznej przewadze PlayStation 5 nad Xbox'em Series X Mahler wyjaśnił, jak wygląda największa różnica pomiędzy obiema konsolami. Chodzi o możliwość nadania priorytetu szybkiemu czasowi ładowania elementów, którego brakuje w Xbox'ie.

Według Mahler'a obie firmy wybrały różne drogi. Sony nauczone doświadczeniami z konsolami poprzednich generacji postawiło na super szybki dysk oferujący szybkie transfery danych, a Microsoft skupił się na dostarczeniu jak największej mocy obliczeniowej. Oznacza to, że poszczególne elementy mapy czy interfejsu ładować się będą szybciej na PlayStation 5.

Xbox Series X

Xbox Series X

W rezultacie Mahler uważa, że Xbox będzie renderować większą ilość klatek podczas, a gry na PlayStation 5 ładować się będą szybciej.

Na początku cyklu życia obu konsol informacja ta może być nieistotna, ale za kilka lat, gdy gry stana się jeszcze bardziej zasobożerne, szybka pamięć w Sony PlayStation 5 może znacząco ułatwić rozgrywkę.

Przeczytaj, nasz artykuły zbiorcze o Sony PlayStation 5 oraz Microsoft Xbox Series X.

Nie chcesz czekać na PS5? Sprawdź, ile kosztuje PlayStation 4 Pro.

Źródło: bgr.com