A jednak się da - Windows 10 20H2 praktycznie bez wad i błędów

Aktualizacja Windows 10 October Update 20H2 wystartowała. Co ciekawe Microsoft przyłożył się do pracy. Użytkownicy nie zgłaszają najmniejszych problemów z najnowszym uaktualnieniem rozwojowym.

W październiku 2020 roku otrzymaliśmy drugą - ostatnią z obiecywanych aktualizacji rozwojowych na mijający rok. Microsoft postanowił udostępnić aktualizację Windows 10 20H2 znaną również jako October Update oraz październikowa aktualizacja Windowsa.

Windows 10 October Update
Źródło: windowslatest.com

Windows 10 October Update

Źródło: windowslatest.com

Obecnie uaktualnienie pokazuje się w Windows Update, ale nie jest jeszcze obowiązkowe. W celu jej instalacji należy kliknąć zainstaluje w Ustawieniach systemu. Wkrótce oprogramowanie będzie systematycznie wysyłane do wszystkich komputerów.

Część użytkowników po doświadczeniach z majową aktualizacją Windows 10 20H1 dosyć sceptycznie podchodzi do najnowszej wersji systemu Windows. Okazuje się, że robią to całkowicie bezpodstawnie. Microsoft przestraszył się problemów z poprzednią wersją Windowsa i znacząco dopracował aktualizację 20H2.

Najnowsza wersja Windowsa dostępna jest dla komputerów z systemem Windows 10 w wersji 1903, 1909 oraz 2004.

Windows 10 October Update został udostępniony po niemalże sześciu miesiącach testów w programie Windows Insider. Dodatkowo jest to niewielka aktualizacja, która tak naprawdę naprawia błędy powstałe po zaktualizowaniu systemu do Windows 10 20H1 (majowej aktualizacji).

Oczywiście tak duże oprogramowanie, jak system operacyjny Windows nie może być w 100% wolne od problemów i wad. Microsoft udostępnił listę potencjalnych nieprawidłowości, jakie mogą wystąpić po aktualizacji. Mowa o problemach z autoryzacją sterowników. Dotyczą one sterowników dźwięku stosowanych głównie w starszych konstrukcjach. Chodzi o Conexant audio driver oraz Conexant ISST auto driver. Jeżeli posiadasz komputer, który je wykorzystuje radzimy wstrzymać się z aktualizacją.

Źródło: windowslatest.com