A jednak - targi MWC Barcelona 2020 ODWOŁANE!

Oficjalna decyzja miała zostać podana w piątek, ale już dzisiaj informacja o odwołaniu tragów pojawiła się na ich oficjalnej stronie. Mamy do czynienia z historycznym wydarzeniem.

Targi Mobile World Congress odbyły się w Barcelonie po raz pierwszy w 2006 roku. Od początku stała za nimi GSMA - organizacja skupiająca obecnie ponad 750 operatorów mobilnych i 400 firm z całego świata. Wszyscy spotykali się regularnie co roku, ale tym razem targi się nie odbędą. Przyczyną jest oczywiście koronawirus, który wybuchł jakiś czas temu w Chinach. Dziś pisaliśmy, że GSMA rozważa odwołanie targów. Decyzja miała zostać podana do publicznej wiadomości w piątek, jednak podjęto ją dosłownie parę godzin temu - targi Mobile World Congress 2020 zostały odwołane.

Dwie główne przyczyny to oczywiście koronawirus oraz ściśle z nim związane odwołanie obecności największych marek i producentów - jak Intel, Nvidia, Sony, Facebook, LG, Amazon, Vivo i wielu innych. W oficjalnym oświadczeniu GSMA podaje jako główne źródło decyzji brak możliwości zapewnienia odpowiednich warunków medycznych podczas trwania epidemii oraz problemy związane z podróżami i inne czynniki, które sprawiają, że targi MWC 2020 po prostu nie mają sensu.

GSMA nie planuje jednak zmieniać planów na rok 2021 i już zaprasza wszystkich chętnych do zaplanowania w przyszłym roku podróży do Barcelony. Oby targi MWC 2021 udały się bez problemów!