A miało być tak pięknie. Always-On w iPhone 13 bez kluczowej funkcji

iPhone 13 zaoferuje niegasnący ekran Retina z Always-On-Display. Szkoda, że Apple zapomniało o najważniejszej funkcji tego rozwiązania.

Apple przygotowuje się już do premiery kolejnej generacji smartfonów iPhone. Wśród nowości zobaczymy między innymi ulepszony wyświetlacz Super Retina XDR wykonany w technologii OLED LTPO ze zmienną częstotliwością odświeżania. Możliwe, że modele Pro otrzymają również ProMotion pozwalające na wyświetlanie obrazu z częstotliwością 90 Hz.

Always On Display na Google Pixel 2 XL

Always On Display na Google Pixel 2 XL

Główna nowością w wyświetlaczu iPhone'a 13 ma być jednak tryb Always-On-Display, który od lat z powodzeniem stosowany jest w konkurencyjnych smartfonach z Androidem.

Zobacz również:

Zgodnie z raportem SlashGear iPhone 13 otrzyma niegasnący wyświetlacz Retina. Podobne rozwiązanie od 2019 roku stosowane jest w zegarkach Apple Watch. Niestety okazuje się, że ekran Always-On-Display na iPhone 13 wyglądać będzie inaczej, niż w smartfonach z Androidem.

Ekran OLED w spoczynku wyświetlać będzie bowiem jedynie godzinę i stan naładowania baterii. Apple zapomniało o najważniejszym elemencie całego systemu - wyświetlaniu powiadomień.

Tryb Always-On-Display zaoferuje taką opcję, ale będzie ona praktycznie bezużyteczna. Aby sprawdzić czy posiada jakieś nieodczytane powiadomienia nadal będziemy musieli podnieść nasz telefon lub skorzystać z zegarka Apple Watch.

Portal SlashGear przekazał, że nadejście nowego powiadomienia sygnalizowane będzie przez krótki okres czasu na ekranie AOD, a później zostanie z niego usunięte. iPhone nie podświetli przy tym swojego ekranu. Oznacza to, że prawdopodobnie nie zauważymy nowego powiadomienia.

Mamy nadzieję, że finalnie Apple zastosuje inny system przekazywania powiadomień na ekranie Always-On-Display.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: gizmochina.com