A miało być tak pięknie. Redmi Note 10 jednak ze słabszym procesorem.

Redmi Note 10 będzie słabszy, niż oczekiwaliśmy. Czy zastosowanie procesora z rodziny Snapdragon 600 odbije się negatywnie na wynikach sprzedażowych?

Redmi Note 10 to jedno z najważniejszych urządzeń Xiaomi, które pojawi się na rynku w 2021 roku. Wszystko w związku z ogromną popularnością poprzednich modeli z rodziny Redmi Note. Smartfony te charakteryzują się rewelacyjnym stosunkiem jakości do ceny oraz obecnością przemyślanego oprogramowania.

Redmi Note 10 
Źródło: gizmochina.com

Redmi Note 10

Źródło: gizmochina.com

Nadchodzący średniak z rodziny Redmi Note 10 zadebiutuje już w czwartek - 4 marca 2021 roku w Indiach. Wkrótce po premierze pojawi się w sprzedaży również w Europie.

O Redmi Note 10 wiemy już prawie wszystko. Do sieci wyciekła nie tylko specyfikacja techniczna, ale także wygląda∂ pudełka oraz filmiki z samym urządzeniem w roli głównej.

Najnowsze przecieki dotyczą globalnej wersji Redmi Note 10, która pojawi się w sprzedaży w naszym kraju. Zdjęcia opublikowane na Facebooku przez Xiaomi Leaks Ph przedstawiają urządzenie w oryginalnym opakowaniu.

Co ważne przeciek potwierdza obecność ekranu AMOLED, który zdecydowanie nie jest standardem w przypadku smartfonów kosztujących około 1000 zł.

Nieco rozczarowujące może być zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 678. Wcześniej sądziliśmy, że Redmi Note 10 otrzyma nieco wydajniejszy układ z rodziny Snapdragon 700.

Redmi Note 10 
Źródło: gizmochina.com

Redmi Note 10

Źródło: gizmochina.com

Snapdragon 678 to układ, który nie pozwala na zastosowanie modemu sieci 5G. Poza tym brakiem to nowoczesny i wydajny procesor.

W środku znajdziemy również baterię o pojemności 5000 mAh z szybkim, 33 W ładowaniem przewodowym. To spora aktualizacja względem poprzednika, który ładował się z mocą 18 W.

Z tyłu znajdziemy 48 MP aparat główny z dodatkowym obiektywem ultraszerokokątnym i aparatem do zdjęć macro.

Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 11 z MIUI 12.

Redmi Note 10 nawet pomimo braku procesora Snapdragon 700 i modemu sieci 5G zapowiada się rewelacyjnie. Z pewnością będzie to jeden z najlepszych średniaków na rynku. Konstrukcje tą docenią fani oglądania filmów i seriali na smartfonie. Wszystko ze względu na obecność ekranu AMOLED.

Źródło: Gizmochina.com