A może czas na backup?

Rosnąca niezawodność dysków twardych sprawiła, że użytkownicy rzadko sięgają po narzędzia do backupu, a jeśli już to robią, to zwykle raz na miesiąc lub rzadziej. Nic dziwnego: operacja jest dość żmudna i niewygodna. I-O DATA chce jednak pokazać, że backup wcale nie musi czasochłonny - wystarczy wpięcie do sieci dysku i... gotowe!

Sieciowa macierz dyskowa I-O DATA

Sieciowa macierz dyskowa I-O DATA

Nic - nawet najbardziej wymyślny mechanizm mirrorowania i sporządzania kopii z wykorzystaniem jukeboksów - nie zastąpi opieki administratora podczas tworzenia backupów. Dlatego właśnie użytkownicy rzadko robią kopie zapasowe zapominając o tym, iż w najważniejszych plikach istotne elementy pojawiają się często w przeciągu nie tylko dni, lecz nawet - godzin i minut. A awaria może nastąpić w każdej chwili...

Celem stworzonego przez japońską firmę I-O DATA napędu NAS (Network Attached Storage) oznaczonego symbolem HDLM-xxxU jest zupełne odciążenie administratora. Zapakowane do niewielkiej skrzynki dwa dyski twarde o łącznej pojemności od 160 do 400 GB i pracujące jako RAID1 wystarczy podłączyć do LAN-u, by móc korzystać z udostępnianej przez nie powierzchni. Dodatkowo dołączone oprogramowanie pozwala na automatyczne ustawienie godzin sporządzania kopii zapasowych i wybór folderów przeznaczonych do archiwizacji.

Napędy HDLM obsługują technologię Wake On Lan, Ethernet 100BASE-TX/10BASE-T oraz udostępnianie zasobów przy pomocy protokołu FTP. Mogą też służyć jako przenośna macierz dyskowa (dwa porty USB 2.0). Dzięki wbudowanemu zasilaczowi awaryjnemu potrafią pracować nawet bez zewnętrznego źródła energii elektrycznej.


Zobacz również