A to niespodzianka. Asus szykuje konkurenta dla iPhone 12 mini

Planujesz zakup flagowca, ale nie lubisz dużych smartfonów? Teoretycznie możesz wybrać iPhone'a 12 mini, ale co w przypadku, gdy chcesz smartfona z Androidem? Już wkrótce będziesz mógł kupić Asus ZenFone 8 Mini.

Asus szykuje miłą niespodziankę dla fanów kompaktowych smartfonów. Producent zamierza wprowadzić na rynek kompaktową wersję swojego flagowego modelu.

Asus ZenFone 8

Asus ZenFone 8

ZenFone 8 Mini został zauważony w TUV SUD, a do sieci wyciekły wyniki z testu syntetycznego Geekbench. Wynika z nich, ze otrzymamy kompaktową wersję flagowego modelu z najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 888 5G.

Smartfon otrzymał nazwe kodową lahaina. Za wydajność odpowiada Snapdragon 888 o obniżonym taktowaniu do 1,8 GHz. W teście jednowątkowym urządzenie otrzymało 1121 punktów, a w teście wielowątkowym 3662 punktów.

Urządzenie zostanie wyposażone w ekran o przekątnej 5,9 cala. Będzie to panel OLED o rozdzielczości Full HD+. ZenFone 8 Mini otrzyma również 64 MP aparat Sony IMX663.

ZenFone 8 Mini został wyposażony w przetwornik analogowo-cyfrowy oraz system ładowania przewodowego o mocy 30W . Będzie to najmniejszy smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 5G na pokładzie.

Sprawdź czy Twój smartfon otrzyma Androida 11.

Źródło: gizmochina.com