A to niespodzianka. iPhone 12 z iOS 14.5 obsługuje 5G na dwóch kartach

iOS 14.5 wprowadza sporo zmian dla użytkowników iPhone'a 12, którzy korzystają z funkcji Dual SIM. Mowa o obsłudze trybu czuwania w sieci 5G dla dwóch kart SIM.

iPhone 12 są pierwszymi modelami smartfonów od Apple, które otrzymały modem sieci 5G. Dodatkowo urządzenia w dalszym ciagu posiadają funkcję Dual SIM. Telefony oferują zintegrowaną kartę eSIM oraz klasyczny slot na kartę SIM w formacie nanoSIM.

iPhone 12

iPhone 12

Dotychczas iPhone 12 pozwala na obsługę sieci 5G jedynie podczas korzystania z jednej karty. Po włożeniu aktywacji Dual SIM mogliśmy korzystać maksymalnie z sieci 4G LTE.

Apple po cichu wprowadziło aktualizację działania Dual SIM wraz z najnowszą aktualizacją do iOS 14.5. Firma skupiła się na hybrydowym odblokowywaniu i zapomniała o ogłoszeniu trybu czuwania w sieci 5G podczas korzystania z Dual SIM.

A to niespodzianka. iPhone 12 z iOS 14.5 obsługuje 5G na dwóch kartach

Posiadacze iPhone 12 po aktualizacji do iOS 14.5 mogą korzystać z sieci 5G na jednej z dwóch kart SIM. Użytkownik może swobodnie wybierać, która kartam a korzystać z 5G, a która z 4G LTE.

W dalszym ciągu obecna jest funkcja Smart Data Mode, która w momencie, gdy nie pobieramy dużych ilości danych przełącza telefon na sieć 4G LTE w celu oszczędzania energii.

Sprawdź najnowsze informacje o iPhone 13.

Źródło: gsmarena.com