ABBYY FineReader Professional 10 - rozpoznasz każdą literę

Jeżeli masz sterty papierowych dokumentów, z których często korzystasz zainstaluj ABBY FineReader 10 i przekształć je do postaci elektronicznej. W ten sposób zapobiegniesz ich zniszczeniu, będziesz mógł szybko przeszukiwać zawarte w nich informacje i edytować

ABBYY FineReader to kompleksowe narzędzie do rozpoznawania tekstu (OCR) i przekształcania dokumentów zapisanych w postaci obrazu, do postaci elektronicznej umożliwiającej edytowanie za pomocą dowolnego pakietu biurowego. Zastosowane w programie zaawansowane technologie pozwalają uzyskać precyzję rozpoznawania sięgającą nawet 99%.

Program obsługuje ponad 180 różnych języków (w tym polski) i ma prawie 40 słowników sprawdzających poprawność pisowni. Umożliwia przekształcanie między innymi pisma drukowanego (w pionie i poziomie), tabel, języków programowania, formuł chemicznych, kodów kreskowych a nawet pieczątek. Otwiera takie pliki jak na przykład BMP, JPEG, TIFF, PCX, PNG i zapisuje dokumenty w formatach RTF, TXT, DOC, XLS, CSV, DBF, HTML, PDF, DOCX czy XLSX.

ABBYY FineReader Professional 10 - rozpoznasz każdą literę

ABBYY FineReader Professional 10

Aby dokument mógł być modyfikowany i przeszukiwany za pomocą Worda czy Excela musi być zapisany w odpowiednim formacie. Programy te nie służą przecież do edycji plików graficznych, jakimi są zeskanowane obrazy, zdjęcia czy niektóre dokumenty PDF. FineReader przeanalizuje strukturę plików i odpowiednio je przekształci, bez konieczności żmudnego przepisywania zawartych w nich informacji.

ABBYY FineReader Zadba również o to, by przeniesiona została nie tylko treść, ale również układ obiektów oraz ich formatowanie. W pliku wynikowym pojawią się tytuły, numeracja stron, elementy spisu treści, przypisy czy podpisy pod zdjęciami. Zachowane zostaną style czcionek. Za funkcjonalność tę odpowiada mechanizm ADRT - adaptatywnego rozpoznawania dokumentów - służący do rekonstrukcji logicznej struktury pliku.

W programie zastosowana została jego druga generacja umożliwiająca generowanie spisów treści i obsługująca hierarchiczną strukturę nagłówków. W najnowszym ABBYY FineReader poprawiono także sposób analizy obrazów, tabel i wykresów i mechanizmy odtwarzania układu zawierających te obiekty stron. Lepsza jest kompresja plików PDF i ulepszony został zapis do HTMLa.

Jakość przekształcanych dokumentów, zwłaszcza zapisanych za pomocą aparatu fotograficznego bądź telefonu komórkowego, jest często bardzo słaba, dlatego ABBY FineReader wyposażony został w zaawansowane narzędzia służące do korekcji obrazu. Za ich pomocą modyfikowana jest perspektywa, usuwane szumy, naprawiane poruszenia. Dzięki tym ulepszeniom najnowsza wersja programu radzi sobie z plikami graficznymi nawet o 30% lepiej niż poprzednia.

Zoptymalizowany i zorientowany na wykonywanie poszczególnych zadań interfejs ABBY FineReader 10 usprawnia i przyspiesza pracę z programem, ułatwia jego obsługę. Dostęp do funkcji programu można uzyskać również z poziomu interfejsu Office czy Eksploratora Windows. Na poprawę szybkości działania aplikacji wpływa znacząco obsługa wielu rdzeni procesora.

ABBY Fine Reader 10 dostępny jest w polskiej wersji językowej. Wariant testowy programu działa 15 dni bądź pozwala przekształcić do 50 stron tekstu. Ma też ograniczenia pozwalające na jednorazowy zapis tylko pojedynczej strony.

Werdykt PC Worlda

Zalety

+ odtwarzanie formatu i układu strony

+ doskonała jakość rozpoznawania tekstu

+ narzędzia korekcji obrazu

+ rozpoznawanie języków programowania

+ wydajna praca

Wady

- wysoka cena

Doskonałe, ale drogie narzędzie do konwersji i rozpoznawania tekstu. Nieodzowne w procesie przekształcania dokumentacji papierowej na postać elektroniczną.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: