AC Valhalla otrzyma kolejne darmowe DLC. Discovery Tour nadchodzi

Już w przyszłym miesiącu w grze Asssassin's Creed Valhalla pojawi się nowy dodatek. Bezpłatna zawartość wprowadzi nowy sposób na eksplorację świata.

fot. Ubisoft

Już w październiku wszyscy gracze Asssassin's Creed Valhalla otrzymają do dyspozycji nową, bezpłatną zawartość. Discovery Tour: Viking Age pojawi się w grze 19 października w formie darmowego dodatku. Podobnie jak poprzednie edycje Discovery Tours, zawartość będzie w pełni pozbawiona przemocy. Całość jest opracowana przez historyków oraz archeologów. Jest to edukacyjne doświadczenie, dzięki któremu gracze mogą dowiedzieć się więcej na temat miejsc, ludzi oraz zwyczajów panujących w danym okresie.

Twórcy wprowadzili jednak nieco nowości. Gracz nie będzie przemierzał świata z wirtualnym przewodnikiem. Tym razem wcielimy się w role różnych postaci. Będziemy wykonywać zadania, które przybliżą nam historyczne realia Anglii oraz Norwegii z IX wieku. Będziemy mogli korzystać także z Discovery Site. Znajdziemy tam m.in. zdjęcia kolekcji przedmiotów partnerów Discovery Tours, w tym brytyjskiego Hampshire Cultural Trust, Preston Park Museum & Grounds, York Archaeological Trust i The British Library, francuski Réunion des Musées Nationaux oraz Muzeum Narodowe Danii.

Zobacz również:

  • Assassin's Creed Infinity - premiera, rozgrywka, fabuła. Wszystko, co wiemy
  • PlayStation - niesamowite przeceny na gry w PS Store
  • AC Valhalla Dawn of Ragnarok - poznaliśmy tytuł trzeciego DLC do gry

Dodatek będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Google Stadia oraz Amazon Luna. Dodatkowo, posiadacze PC będą mogli kupić Discovery Tours: Viking Age jako osobną grę za pośrednictwem Ubisoft Connect oraz Epic Games Store od 19 października. Użytkownicy innych systemów zyskają taką możliwość na początku 2022 roku.

Zobacz także: PlayStation - niesamowite przeceny na gry w PS Store