ACDSee po raz piąty

Producent najpopularniejszej przeglądarki plików graficznych - ACDSee - udostępnił program w wersji 5.0, którą można już pobrać z naszego działu FTP. W rozszerzonej edycji PowerPack znajdują się dodatkowo aplikacje FotoCanvas (edytor zdjęć) oraz FotoAngelo (przeznaczony do tworzenia wygaszaczy ekranu oraz prostych prezentacji).

ACDSee po raz piąty

ACDSee umożliwia przeglądanie plików graficznych w kilkudziesięciu formatach, odtwarzanie muzyki (MP3, WAV) oraz filmów (np. MPEG). Oferuje również podstawowe funkcje edycyjne, np. na zmiana kontrastu, czy jasności obrazu.

Najnowszą wersję ACDSee wyposażono w funkcję Calendar View, służącą do wyszukiwania plików graficznych na podstawie dat ich utworzenia. Kolejna nowość to Image Grouping, funkcja przeznaczona do katalogowania grafik. Dodano również możliwość aranżowania interfejsu graficznego pod kątem własnych potrzeb. Jak zapewnia producent, ACDSee 5.0 będzie, w porównaniu z wcześniejszymi wersjami, uruchamiać się krócej i szybciej wyświetlać grafikę.

Wymagania systemowe nowego ACDSee to Windows 98, Me, NT, 2000 oraz XP. Za pełną wersję programu trzeba zapłacić aż 49,95 USD, a za uaktualnienie 35 USD. Już niedługo zakupu będzie można dokonać za pośrednictwem naszej sekcji FTP. Producent udostępnił również do pobrania 30-dniową wersję shareware.

Pliki do pobrania:

Wersja standard (10,5 MB):

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=487

PowerPack (12,4 MB):

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=881