ACTA na Facebooku wznieca wielką falę - internet łączy, a nie dzieli ludzi?

ACTA wywołała protesty młodych ludzi w całym kraju. Ludzie wyszli na ulice, ale burza trwa również w internecie. Tylko w ciągu trzech dni na Facebooku pojawiło się kilkanaście tysięcy wpisów zawierających frazę ACTA.

Nie dla ACTA

Jak podaje Press Service, na Facebooku tylko w ciągu 3 dni pojawiło się 16,7 tys. wpisów z frazą ACTA. Internauci w ogromnej większości wypowiadają się na internecie przeciwko tej umowie. Również profile na Facebooku dotyczące ACTA mają setki tysięcy fanów. Oto trzy najpopularniejsze z nich.

Top 3 profile ACTA na Facebooku

1. Nie dla ACTA w Polsce - ten profil lubi już ponad 220 tys. internautów

Zobacz również:

  • Tajemnica popularności TikToka i związane z nim zagrożenia
  • Ranking: najlepsze VPN 2022. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?

2. Komentarz usunięty przez ACTA - lubi ponad 180 tys. osób

3. Ty głosujesz na ACTA, ja nie głosuję na Ciebie - lubi ponad 170 tys. osób

Internet łączy ludzi?

Internet staje się siłą. Wbrew tym, którzy uważają, że internet niszczy społeczne więzi. Ubiegłoroczna arabska wiosna oraz to, co obecnie dzieje się w sprawie ACTA w internecie, pokazuje że globalna sieć potrafi łączyć ludzi we wspólnej sprawie. W ostatnich 20 latach tak masowych protestów, jak te ostatnie nie pamiętam - chyba nikomu nie udało się wyciągnąć tylu ludzi na ulicę o tak różnych poglądach politycznych.

E-pokolenie czyli pokolenie internetu

Takich protestów nie spowodował ani Smoleńsk, ani podwyżka VAT, ani galopujące ceny, ani rosnące bezrobocie. Tej sztuki zjednoczenia dokonał dopiero internet i zagrożenie wolności słowa. Dla młodego pokolenia wychowanego na internecie to wolność słowa wydaje się dzisiaj wartością naczelną. Mamy nowe pokolenie, pokolenie internetu, które wbrew niedowiarkom jest przywiązane do wolności słowa i potrafi o nie walczyć. A serwisy społecznościowe z każdym miesiącem zyskują coraz większą moc.

A co Wy myślicie o generacji internetu i sile, jaka tkwi w nowym pokoleniu? Co z tej całej awantury o ACTA wyniknie?