AGB - pogromca trojanów

Firma Antiy Labs udostępniła kolejną wersję programu Antiy Ghostbusters - 4.13. Aplikacja ta to znakomite narzędzie dla wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć swój system przed najróżniejszymi trojanami, robakami, narzędziami hakerskimi czy tzw. "keyloggerami". Co ważne, AGB 4.13 nie tylko wykrywa groźne programy - w skład pakietu wchodzą również przydatne narzędzia do monitorowania systemu pod kątem potencjalnych zagrożeń.

AGB - pogromca trojanów

Podstawowe zadanie Antiy Ghostbusters to wykrywanie i unieszkodliwianie oprogramowania nazywanego "ghostware" - czyli wszelkiego rodzaju programów, uruchamiających się bez wiedzy użytkownika (i z reguły działających na jego szkodę). Do kategorii tej zaliczają się robaki pocztowe, konie trojańskie, spyware oraz narzędzia hakerskie.

AGB - pogromca trojanów

AGB - interfejs programu

Skaner jest niezwykle prosty w obsłudze - wystarczy wskazać folder lub dysk, który chcemy sprawdzić i program rozpoczyna wyszukiwanie groźnych programów. Standardowo, AGB jest tak skonfigurowany, by automatycznie usuwał wszelkie wykryte "ghostware" - aczkolwiek aplikacja może też każdorazowo informować o wykryciu trojana (lub innego szkodliwego programu) i decyzję, co z nim zrobić, pozostawić użytkownikowi.

Co ważne, program potrafi przeszukiwać nie tylko zawartość twardych dysków, dyskietek czy nośników optycznych - możliwe jest również sprawdzenie, czy jakiś "insekt" nie zagnieździł się w pamięci RAM. Możliwe jest także uruchomienie Monitora, który na bieżąco będzie sprawdzał, czy w systemie nie pojawia się jakiś niebezpieczny program (ta opcja nie jest dostępna w wersji Standard).

Oprócz modułu, umożliwiającego wyszukiwanie ghostware'u, program wyposażony został w kilka dodatkowych, przydatnych narzędzi:

AGB - pogromca trojanów

AGB - lista procesów

- IE Setting Fix - moduł, umożliwiający łatwe spersonalizowanie przeglądarki Internet Explorer. Dzięki niemu można szybko zmienić stronę startową przeglądarki, a także tekst pojawiający się na pasku (standardowo tekst ten to Microsoft Internet Explorer);

- Share Managment - bardzo przydatna opcja - umożliwia wyświetlenie informacji o wszystkich udostępnionych innym użytkownikom zasobów(i w razie potrzeby usunięcie praw dostepu do tych zasobów);

- Task Managment, Process Managment, Service Managment - moduł podobny do Menedżera zadań, znanego z systemów Windows. Wyświetla listę wszystkich uruchomionych w danej chwili aplikacji/procesów/usług;

- Process to Port Mapper/Network Connection Status - wyświetla szczegółowe informacje o połączeniach sieciowych (np. listę korzystających z sieci aplikacji, wraz z wykorzystywanymi przez nie portami).

Program dostępny jest w trzech wersjach: Standard (cena: 29,95 USD), Professional (39,95 USD) oraz Advance (99,95 USD) - ta ostatnia przeznaczona jest do pracy w sieciach. Producent udostępnił wersję demo programu, pozbawioną możliwości usuwania wykrytego ghostware'u.

Program w wersji Standard do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2355/Antiy.Ghostbusters.Standard.Edition.4.13.html

Program w wersji Professional do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2356/Antiy.Ghostbusters.Professional.Edition.4.13.html

Uwaga: z naszych redakcyjnych testów wynika, że podczas uruchamiania Antiy Ghostbusters 4.13 na komputerach, na których zainstalowane jest inne oprogramowanie zabezpieczające (program wirusowy lub firewall) aplikacja może powodować niestabilną pracę systemu.

Więcej informacji:

http://www.antiy.net