AKTUALIZACJA: HTC Desire z oficjalnym Androidem Gingerbread? Zapomnij

HTC Desire nie otrzyma systemu Android w wersji Gingerbread. To już nie spekulacje, a oficjalna wiadomość prosto od tajwańskiej firmy. Użytkownicy są oburzeni.

Informacja o braku aktualizacji HTC Desire do Androida Gingerbread nie wzbudziła entuzjazmu

Informacja o braku aktualizacji HTC Desire do Androida Gingerbread nie wzbudziła entuzjazmu

Polecamy:

Zobacz też:

Użytkownicy smartfonów nie mieli ostatnio powodów do narzekań. Firma jako jedyna dotrzymywała obietnic co do aktualizacji na nowsze wersje systemu Android. Gingerbread otrzymali na przykład posiadacze HTC Desire HD.

Jak się okazało nie wszystko wygląda tak pięknie. Wczoraj po południu brytyjski oddział HTC poinformował o braku planów co do kolejnych aktualizacji HTC Desire. Chodziło właśnie o update do wersji Gingerbread, na który użytkownicy czekali z niecierpliwością.

HTC tłumaczy się, że model Desire nie posiada wystarczającej ilości pamięci by zapewnić płynne działanie Androida Gingerbread oraz nakładki HTC Sense na raz. Nie przekonało to fanów, którzy zaczęli tłumnie pisać komentarze pod informacją zamieszczoną na facebookowym fanpage’u firmy. Nie trzeba dodawać, że nie są to zbyt pochlebne wpisy.

Ciężko się jednak dziwić takiej reakcji. Przekonywanie co do możliwego niepoprawnego działania Gingerbreada na HTC Desire nie brzmi zbyt przekonująco biorąc pod uwagę liczbę ROMów z tą wersją Androida jaką można znaleźć choćby na forum XDA. Komentarz wydaje się zbędny.

Aktualizacja (16:06):

A jednak! HTC zmieniło zdanie co do aktualizacji modelu Desire. Okazało się, że jednak mała ilość pamięci to nie kłopot i urządzenie otrzyma update do Androida Gingerbread. Tak przynajmniej wynika z lakonicznego wpisu, który pojawił się na facebookowaym wall'u HTC.

Aktualizacja: 15 czerwca 2011 16:04

Zaktualizowaliśmy wiadomość o nowe informacje dotyczące HTC Desire i update'u do Androida Gingerbread.